.
.

Підозрюваний у смертельній ДТП на Долинщині вийшов із СІЗО під заставу – в апеляції пояснили, чому

Підозрюваний у смертельній ДТП на Долинщині вийшов із СІЗО під заставу – в апеляції пояснили, чому
12 Листопада 2019

Депутату, якого підозрюють у скоєнні смертельної ДТП на Долинщині, Івано-Франківський апеляційний суд змінив запобіжний захід.

Колегія суддів обрала обвинуваченому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та визначила можливість внесення застави в розмірі 288 тисяч гривень.

Сьогодні, 12 листопада, голова Івано-Франківського апеляційного суду Богдан Гриновецький пояснив таке рішення суду.

За його словами, апеляція існує для того, щоб перевіряти ґрунтовність і законність рішень суду першої інстанції. У залежності від того, що встановила ця перевірка, ми приймаємо наше рішення. Ухвала слідчого судді по справі Проціва не попала під ті справи, які апеляція лишає без змін.

“Основні мовити зміни запобіжного заходу – ми виявили певну не обґрунтованість слідчого судді при обґрунтовані своєї позиції. Він не аргументував певні ризики з боку підозрюваного щодо ведення далі справи. А ще цій справі є грамотні захисники, які кожен нюанс розуміють і чіпаються до нього. Ми кожен довід, кожне спростування, кожен нюанс досліджували. І з доводами захисників апеляційний суд погоджувався“, – наголосив Гриновецький.

Також він додав, що вони не поставили крапку в цій справі, але тільки оцінили обґрунтованість підозри. Прокуратура ж казала, що Проців порушував ПДР, мовляв, він виїхав на полосу потерпілих, а потім з’їхав на свою. Потерпілий ж через це звернув також на смугу руху підозрюваного.

“Аварія сталася на полосі підозрюваного і тому є безумовний сумнів, що ДТП сталась через Проціва. У тих матеріалах, що у нас були об’єктивних доказів, що б показали винну підозрюваного – немає”, – пояснює Гриновецький.

За словами судді, у Проціва травма ноги і його на слуханні не було. Проте вину він заперечує.

“Він має право захищатися, навіть говорити не правду. Але сторона обвинувачення має аргументувати те, що підозрюваний не дотримався ПДР і через це загинули люди“, – зазначив голова апеляційної.

За його словами, якщо за чотири місяці сторона обвинувачення не змогла зібрати об’єктивних доказів провини Проціва, то питання чи обґрутованим є його тримання в СІЗО.

Також за словами Гриновецького родичі Проціва знайшли гроші і наразі підозрюваного звільнили з-під варти.

“Ми зобов’язали підсудного здати всі документи, які дають дозвіл на виїзд закордон. Але інших гарантій, що він не втече – ми не можемо дати. Але можу сказати, що у нього непогана позиція щодо захисту“, – зауважив Богдан Гриновецький

10 липня, у селі Княжолука трапилася дорожньо-транспортна пригода. Внаслідок лобового зіткнення пасажири “Ford Focus” – жінка, 1986 року народження та двоє дітей 2014 та 2016 років народження були госпіталізовані в реанімаційне відділення Долинської ЦРЛ. Згодом стало відомо, що двоє малолітніх дітей померли, а їх мати перебуває у лікарні з травмами. Під час огляду машини автокрісел не було виявлено. А згодом виявилось, що водій, якого підозрюють у скоєнні смертельної ДТП, був за кермом п’яним. 

Згодом родичка батька дітей, які загинули в ДТП на Прикарпатті, розповіла про стан чоловіка.

12 липня, підозрюваному – депутатові Підберезької сільської ради Богдану Проціву – обирають міру запобіжного заходу. Його до зали суду привезли на носилках, адже напередодні у медзакладі йому стало погано. Під час засідання захисник чоловіка зауважив, що чоловік через стан здоров‘я просто не зможе втікати чи впливати на свідків.Тому просить для нього м‘якшого запобіжного заходу, з можливістю внесення застави.  Однак прокурор Боровик зазначив, що чоловік симулював хворобу.


Джерело:  http://gk-press.if.ua/Коломия доставка піцца