Проводитимуть режимні виміри: 24 січня на Прикарпатті не діятимуть графіки відключення світла

Проводитимуть режимні виміри: 24 січня на Прикарпатті не діятимуть графіки відключення світла
23 Січня 2023
У вівторок, 24 січня, проведуть режимні виміри електричних навантажень на Прикарпатті, щоб знати скільки електрики за добу споживає область за нормальних умов. 

У цей день не діятимуть графіки відключення світла, крім випадків виникнення аварійних ситуацій. Від виміряних величин будуть залежати майбутні ліміти, і ці дані будуть вихідними при формуванні графіків обмежень.

Про це повідомили під час наради в Івано-Франківській обласній державній адміністрації.

«Останній тиждень ми йдемо на основі лімітів, які нам надає «Укренерго». Такий графік дозволяє нам надавати електропостачання вдень орієнтовно в наступний спосіб: три години — без світла, три — зі світлом. Водночас 24 січня проведуть режимний день. Це означає, що графіків не буде. На основі інформації за цей день будуть формувати ліміти. Тому, щоб можна було зрозуміти, скільки мегават області потрібно для нормальної, повноцінної роботи, плануйте свій день з врахуванням того, що обмежень електроенергії не буде», — розповів технічний директор «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник.

Виміри електричного навантаження проведуть у всіх регіонах країни, для того, щоб мати реальну картину прогнозованого споживання в кожній області. До 10 лютого оператори систем розподілу відзвітують перед «Укренерго» та Міненерго. Відтак, інформація про погодинне активне електричне навантаження стане основою для перегляду лімітів для кожної області зокрема.

Також на нараді обговорили питання про заходи щодо забезпечення електроенергією споживачів області. За словами технічного директора, сьогодні споживати електроенергію економно вкрай важливо.

Разом з тим 27 грудня з метою дотримання соціальної справедливості Радою оборони області прийняли рішення долучити до графіків вимкнень мешканців та бізнес, які живляться від однієї лінії із котельнями та лікарнями.

Крім того, на міських, селищних і сільських голів покладено обов’язок організації вимкнень електроенергії за адресами, що знаходяться на лініях з критичною інфраструктурою. 

«Йдеться про підчергу 4.1 та 4.2. Ці вимкнення проводять у «ручному режимі» безпосередньо у щитових будинків, оскільки дистанційно проводити вимкнення немає технічної змоги. Ми залучили додаткові ресурси, додаткові бригади. Ми не можемо вимкнути всіх, однак намагаємося почергово їх вимикати», — уточнив Сеник.

Зауважимо, що першочергово енергетики забезпечують живленням об’єкти критичної інфраструктури. Решту дозволеної потужності розподіляють на величину черг. З графіком увімкнення світла на 23 січня можна ознайомитись за посиланням. Дізнатись свою чергу можна за особовим рахунком, а також у чат-боті Viber під кнопкою «Відсутнє світло».

До слова, енергетики спрогнозували, скільки ще триватимуть відключення світла на Прикарпатті. Так, такі відключення будуть до кінця опалювального сезону, ймовірно, десь до початку квітня.

Нагадаємо, відомо де в разі екстрених ситуацій в Івано-Франківську можна набрати води.

Попри це, очільник міста Руслан Марцінків радить готуватися до найгіршого, рекомендує знайти місцеперебування в сільській місцевості або в індивідуальних будинках.