Прикарпатці вшанували 113-ту річницю народження Степана Бандери

Прикарпатці вшанували 113-ту річницю народження Степана Бандери
1 Січня 2022
Традиційно, 1 січня, на батьківщині Степана Бандери в селі Старий Угринів Новицької громади, що на Франківщині пройшли урочистості з нагоди 113-ї річниці з дня народження провідника ОУН Степана Бандери.

Ще задовго до початку на родинному обійсті Бандери збираються небайдужі з усіх куточків Прикарпаття - місцеві мешканці, вояки  ОУН-УПА, ветерани АТО, громадські активісти, представники влади - голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, заступник голови ОДА Богдан Футерко, депутати обласної ради.

Як і зазвичай, вшанування розпочали зі спільного виконання гімну України. Опісля, священники відслужили поминальний молебень, а керівництво області поклали квіти біля пам'ятника Провідника ОУН. Далі пластуни передали Вифлиємський вогонь миру.

Опісля очільник обласної ради звернувся до присутніх зі словами вітання. Олександр Сич зауважив, що кожного року, він не просто їде сюди, бо так треба, а роздумує для чого їде.

"Кожного разу, коли 1 січня я приїжджаю сюди, я думаю, чому я сюди їду. Повірте, не для політичного піару. Я багато де був, багато бачив, мені посади не потрібні, а якщо я веду політичну боротьбу, то веду її за політичні принципи і свої цінності. І якщо посада дається, то я використовую її для реалізації тих принципів і для впровадження цінностей. Їду сюди щоразу перш за все для того, щоб поспілкуватися з собою за посередництвом Степана Бандери. Бо я український націоналіст. Український націоналізм не мислимий без постаті Степана Бандери. Тому будучи націоналістом треба завше спілкуватися з самим собою і зі Степаном Бандерою. Я їду сюди, щоб спілкуватися зі своїми друзями-націоналістами, які щороку тут є. Щоб розмірковувати про націоналізм, націю державу через призму поглядів Степана Бандери. І я зобов’язаний їхати сюди, як голова обласної ради, як вища посадова особа. Бо Степан Бандера є політичною візитівкою нашого краю – Прикарпаття. Так, як історичною візитівкою є Галич, давня могутня столиця, як Василь Стефаник, який є класиком новелістики в європейській літературі. Немає значення від якої партії, з якими політичними уподобаннями є та чи інша посадова особа області, вона в день Степана Бандери повинна бути тут. Пам’ятників Бандері по Україні і по області може бути багато, але тут на родинному обійсті головний пам’ятник.

Розмірковуючи про Степана Бандеру, скажу чесно, я не дуже люблю гасло: «Бандера прийде - порядок наведе». Бо воно передбачає паразитування, втечу від самого себе, від докладання зусиль, аби твоя нація була захищені і твоя держава впорядкована. Треба завжди мати перед собою ідеал з якого брати приклад, але не треба мати ідола до якого просто молитися, сподіваючись, що він за тебе все зробить. Бандера не сподівався, що хтось визволить українську націю і побудує українську державу. Він жертвував для цього власним життям. Тому, прийшовши сьогодні до Бандери, будьмо, як він: націоналістами, державниками і не сподіваймося, що нам Європа чи Америка побудує державу, захистить від московського загарбника. Ні. Якщо ми хочемо бути як Бандера, то повинні розуміти - тільки ми і тільки власними зусиллями можемо подбати про себе, націю і державу. Бо кожен хто прийде на українську землю, прийде для своїх, а не для наших інтересів",- переконаний Олександр Сич.

Як зауважив присутній на вшануванні голова Калуської міської громади Андрій Найда, він приїздить сюди вже 12-й рік поспіль.

"Кожен свідомий українець має відзначати сьогодні не тільки новий рік, але і день народження Бандери. Адже це наш незмінний, непохитний борець-революціонер ідеї якого окриляли не тільки українських націоналістів у минулі часи, але й наших воїнів, які зараз на сході боронять українські кордони. Якби не Бандера, ми б тут сьогодні не стояли. Це наш провідник, наш батько. Його ідей ми повинні дотримуватися і щороку сюди приїздити. Взагалі, я думаю, що було б добре включити цей комплекс до одного з туристичних маршрутів. Бандеру знають по всьому світу і якщо зробити це місце популярним, то сюди будуть їхати навіть іноземці. Я одного разу привіз друзів з Рубіжного на Луганщині. Вони були такі прорадянські. Але коли їм провели тут екскурсію, розповіли про Бандеру, вони змінили свою позицію. Тому треба до людей доносити правду про Бандеру",- вважає очільник Калуша.

На завершення урочистостей всі присутні виконали пісню "Батько наш Бандера".