Прикарпатців закликають економити електроенергію в години пік

Прикарпатців закликають економити електроенергію в години пік
11 Жовтня 2022
Від масштабного ракетного обстрілу ворога 10 жовтня постраждало одразу кілька об'єктів критичної інфраструктури України. Тож у наступні декілька днів прикарпатців просять зменшувати споживання електрики з 17:00 до 22:00.

Як відомо, у понеділок росіяни завдали ракетних ударів по великій кількості електростанцій та підстанцій. У деяких регіонах тимчасово відсутня електроенергія, а у деяких введені графіки аварійних відключень (так звані «віялові відключення»), як до прикладу у Києві, де відключення світла триватимуть до чотирьох годин.

В "Прикарпаттяобленерго" зазначають, що вечірній пік споживання значною мірою пов’язаний із споживанням домогосподарств. Якщо сьогодні ввечері ви зможете використати менше електроенергії, то це суттєво допоможе енергосистемі та зменшить потребу у аварійних відключеннях.

З 17 до 23 години, за можливості, обмежте використання потужних електроприладів. Не вмикайте одночасно кілька потужних електроприладів, а користування пральними машинами, бойлерами та обігрівачами перенесіть на ніч – коли споживання в енергосистемі є найменшим. Таке розумне споживання електроенергії, це така ж допомога енергетичній безпеці і Україні, як допомога ЗСУ.

Найбільш енерговитратними є такі прилади:

- електрообігрівачі

- бойлери

- кухонна електроплита,

- мікрохвильова піч,

- пральна машина,

- електрична духова шафа,

- електрочайник (кавоварка),

- праска

- посудомийна машина

- кондиціонер

- зарядні пристрої

- пилосос

- комп’ютер

- телевізор