Приїхала з Польщі: стали відомі подробиці смерті породіллі у франківському ОПЦ

Приїхала з Польщі: стали відомі подробиці смерті породіллі у франківському ОПЦ
31 Березня 2020

Учора, 30 березня, в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі померла породілля. 

А вже сьогодні під час онлайн-наради в Івано-Франківській обласній державній адміністрації розповіли подробиці смерті прикарпатки. 

Заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Чемний розповів, що померла жінка на наступний день після пологів. Пологи були фізіологічні, дитина народилася на терміні 38-39 тижні вагітності. Наразі дівчинка у задовільному стані, за нею спостерігають неонатологи. 

За словами Володимир Чемного, Департамент охорони здоров’я, відколи почали реєструвати перших хворих в Україні на коронавірус, розробив рекомендації щодо госпіталізації вагітних. Так, в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі було виділено окреме відділення для прийому хворих із підозрою на коронавірус. 

“Жінка поступила з плановою госпіталізацією, враховуючи її попередній діагноз. На початку березня 2020 року її з Болехова скерували з ОПЦ з діагнозом: гіпертонія, ожиріння. Тоді вона була на 36 тижні вагітності. 10 березня її госпіталізували у реанімаційне відділення, бо мала високий тиск: 200 на 110. На той момент у неї не було ознак коронавірусу, температура була у межах норми, кашлю не було”, – каже заступник директора

Але 29 березня у прикарпатки різко піднялася температура до 39 градусів. Тільки тоді жінка зізналася лікарям, що нещодавно повернула з Польщі. Її одразу ізолювали, всі лікарі мали засоби індивідуального захисту. За кілька годин у неї почалися фізіологічні пологи. А вже опісля її стан різко погіршився, тому жінку перевели на апарат ШВЛ. Але наступного дня у неї зупинилося серце. 

Нагадаємо, 6 жовтня в Івано-Франківському міському клінічному перинатальному центрі під час пологів померла 27-річна Наталія Цуцяк. У породіллі почалася кровотеча, яку медики не змогли спинити. Рідні звинувачують у її смерті медиків. Більше у статті “Смерть здорової жінки“.