Стало відомо, яких збитків і в яких районах Прикарпаття, завдала негода

Стало відомо, яких збитків і в яких районах Прикарпаття, завдала негода
28 Червня 2019

У зв’язку iз проходженням по території області 27.06.2019 в період з 10.20 до 11.00 год. та з 13.00 до 16.00 год. значних грозових дощів та посилення вітру відбулися повалення дерев, пошкодження крівель житлових, адміністративних будівель та підтоплення дворогосподарств на територіях 6 адміністративно-територіальних одиниць (районів) області (Богородчанського, Рожнятівського, Надвірнянського, Калуського, Коломийського, Тисменицького районів), що призвело до порушення нормальних умов життєдіяльності населення у 16 населених пунктах.

Про це повідомляє Управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації.

Повалено близько 175 дерев, пошкоджнено покриття дахів 4 навчальних закладів, 3 лікувальних закладів, 2 адміністративних будівель, 18 житлових та 3 господарських будівель. Відбулись підтоплення 176 дворогосподарств, 19 житлових будинків, 1 адміністративної та 1 культової будівель, 1 га сільськогосподарських угідь. Пошкоджено берегоукріплення 2 автомобільних мостів, в результаті чого в с. Стебник відсутнє транспортне сполучення зі 100 дворогосподарствами.

Станом на 05.00 год. 28.06.2019 залишаються підтопленими 64 дворогосподарства та 8 житлових будівель.

Богородчанський р-н:

смт. Богородчани – повалено близько 60 дерев, пошкоджено крівлі будівель: Загальноосвітньої школи (30 листів шиферу), Богородчанського ліцею (10 листів шиферу), Богородчанської санстанції (3 листи шиферу), ДНЗ “Веселка” деревом пошкоджено дах (10 листів шиферу), Богородчанська ЦРЛ (4 листи шиферу), пошкоджено крівлі на дахах 5-ти багатоповерхових житлових будинках, ДПРЧ‑4 смт. Богородчани (16 листів шиферу), крівлі 2-х приватних житлових будинків, гіллям дерева пошкоджено кузов 1 легкового автомобіля.

27.06.2019 смт. Богородчани близько 21.30 год. в результаті сходження стічних вод відбувся вихід води з місцевих канав в результаті чого по вул.  Петраша, Стуса, Гірника, Січових Стрільців, Газовиків, Хмельницького, Франка, Мудрого, 550-річчя, Шевченка, Грушевського, Тиха підтоплено 156 дворогосподарств та 17 житлових будинків (рівень води в будинках близько 10 -15). Станом на 05.00 год. 28.06.2019 залишаються підтопленими 59 дворогосподарств та 8 житлових будинків.

с. Старі Богородчани – повалено близько 100  дерев, пошкоджено крівлі 2 приватних житлових будівель, пошкоджено крівлю Загальноосвітньої школи (20 листів шиферу);

с. Лесівка – пошкоджено крівлю будівлі Загальноосвітньої школи (6 листів шиферу).

с. Скобичівка – пошкоджено крівлю будівлі Фельдшерсько-акушерського пункту  (10 листів шиферу).

Калуський р-н:

с. Голинь – повалено крівлю будівлі новобудови народного дому, на площі близько 750 м.кв.

Коломийський р-н:

м. Коломия, вул. Об’їзна частково пошкоджено покриття житлового будинку та будівлі літньої кухні (орієнтовно 50 листів шиферу)

с. П’ядики, вул. Водоставського знищено покриття автомобільного гаражу (на площі 40 м.кв.)

Рожнятівський р-н:

с. Креховичі пошкоджено крівлі 4 приватних житлових будинків.

смт. Брошнів-Осада стічними водами підтоплено 20 дворогосподарств та 2 підвальні приміщення житлових будинків та 1 підвальне приміщення культової споруди. Станом на 05.00 год. 28.06.2019 залишаються підтопленими 5 дворогосподарств.

Близько 14.30 год. Рожнятівський р-н., с. Креховичі, вул. Шевченка. Під час слідування по воді, гілка дерева впавши пошкодила лінію електропередач в результаті чого смертельно уразило електричним струмом гр. Штурмак О.З., 1988 р.н., місцевого жителя.

с. Ріпне вул. Шевченка підмито берегоукріплення моста через місцевий потік (довжина моста 3 м.)

с. Вербівка підтоплено підвальне приміщення місцевого будинку культури.

с. Суходіл стічними водами пошкоджено покриття автомобільної дороги протяжністю близько 50 м.

Надвірнянський р-н.

с. Гаврилівка – пошкоджено крівлі 2 житлових будинків та 1 господарської будівлі.

Тисменицький р-н.:

смт. Лисець, вул. Коцюбинського та вул. Стефаника – пошкоджено крівлі 2 житлових будинків.

с. Радча водою р. Радчанка підтоплено сільськогосподарські ділянки на площі близько 1 га.

с. Стебник водою р.  Стебник  пошкоджено берегоукріплення (1 на 2 м.) та частину покриття дорожнього моста на площі 2 м.кв. (довжина моста близько 6 м., ширина 4 м.). По мосту обмежено проїзд для транспортних засобів, відсутнє транспортне сполучення з частиною населеного пункту (близько 100 дворогосподарств). Можливий піший перехід по пішохідному мосту, який розташованих нижче моста. На місці події працювала МОГ Тисменицької РДА та Тисменицького РВ УДСНС в області.

Працівниками пожежно-рятувальної служби УДСНС в області здійснено 21 виїзд для надання допомоги населенню в ліквідації наслідків ускладнення погодних умов, розпилено 30 повалених вітром дерев, з підвальних приміщень відкачано 199 м.куб води.

До робіт з ліквідації наслідків негоди було залучено 232 чол. та 84 од. техніки служб цивільного захисту, з них 84 чол. та 21 од. тех від У ДСНС в області.

З 16.00 год. 27.06.2019 опади на території області не спостерігається, рівень води в місцевих потічках поступово спадає.

В потерпілих районах працюють комісії по встановленню завданих збитків.