Суд "Партія Регіонів проти депутата Романюка". Фейсбук залучили до справи в якості третьої сторони

Суд "Партія Регіонів проти депутата Романюка". Фейсбук залучили до справи в якості третьої сторони
9 Липня 2013

В Івано-Франківському міському суді відбулося продовження відкритого судового засідання у цивільній справі за позовом Івано-Франківської обласної організації Партії Регіонів проти Юрія Романюка "Про захист ділової репутації, спростування недостовірної інформації та відшкодування моральної шкоди".

 

Суддя Ковалюк І.П.

 

Сьогодні Юрій Романюк подав нове Клопотання (з додатковою аргументацією та поясненнями, обгрунтуваннями та доказами) про долучення до процесу в якості "третьої сторони яка не заявляє самостіних вимог компанію "Фейсбук".

 

Суддя винесла Ухвалу, якою Клопотання задоволено повністю без права апеляційного оскарження до винесенення остаточного рішення.

 

Оголошена перерва до 29 липня 2013 року.


"Тепер, буду сумувати без ПР, аж до 29 липня", - прокоментував процес на своїй сторінці у ФБ Юрій Романюк.

 

2 липня в залі суду зібралися і представники позивача, і відповідач із представником та десяток працівників засобів масової інформації.

 

На початку Юрій Романюк заявив три клопотання. Перше - про представлення свого представника, друге стосувалося дозволу ЗМІ здійснювати аудіо та відеофіксацію. Ці клопотання депутата було задоволено.

 

У третьому клопотанні Юрій Романюк попросив залучити співвідповідачами по справі представників «Стику», «Ньюс. ІФ.ЮА» та українського сегменту соціальної мережі «Facеbook» адже саме на цих ресурсах було розміщено інформацію, яка образила прикарпатських регіоналів.

 

У позовній заяві Партія регіонів посилається на «Стик», «News.if.ua» та «Facеbook», але жодних претензій до них не висуває, натомість вимагає щоб депутат на даних сайтах спростував своє повідомлення.

 

Суд прийняв рішення не задовольняти клопотання відповідача, але залучити представників цих до розгляду справи, надіславши їм відповідне звернення. Але, суд може відбуватися і без них.

 

Одразу після цього суддя призначила дату чергового засідання - 9 липня, 13.20.


Коментар Юрія Романюка одразу по закінченні засідання:

"З метою участі в даному процесі всіх зацікавлених інтернет видань, дотримання їх прав та інтересів, з метою надання ім статусу третьої сторони без заявлення самостійних вимог, де окремі (вказані) інтернет-видання можуть повноцінно приймати участь і висловлювати свою власну позицію у відстоюванні права вільного висловлення - свободи слова, мною подано клопотання суду про залучення їх (інтернет-видань) в якості третьої сторони.

Взв'язку з судовими позовними вимогами Партії регіонів до мене, та переліку їх як ресурсів, що "поширили" пост Юрія Романюка, та зобов"язати мене спростувати ніби то "недостовірну" інформацію саме в даних інтернет-виданнях на вимогу ПР, вважаю за необхідне долучити їх в якості третьої сторони до даного процесу, для формування своєї власної редакційної політики та оцінки того що відбувається в країні, коли за будь-яке оціночне судження користувачів соціальних інтернет мереж, кожну людину або інтернет-ресурс можна буде притягувати до судової відповідальності.

Мною, жодним чином не переслідувалась, і не ставилась за мету хоч якімось чином думка перекласти свою "відповідальність" на дані дружні інформаційні видання".


Юрій Романюк прогнозує, що суд триватиме до осені.

 

Нагадаємо, що приводом до судового позову "регіоналів" до Юрія Романюка стали його коментарі в соцмережі: "До мінування Університету нафти й газу причетне молодіжне крило Партії регіонів".

 

«Спланована провокація по зриву організованої посольством США, в рамках офіційного візиту Посла США на Прикарпаття Джона Тефта акції "ТехноКемп 2.0", в Національному університеті нафти і газу, де ніби то виявився замінованим корпус університету, за інформацією анонімного «мінувальника», здійснена за участі молодіжного крила Партії регіонів (молодіжки ПР), за прямою вказівкою їх обласного керівництва», - прокоментував подію депутат.

Джерело:  Фіртка.if.ua