НА ІВАНО-ФРАНКІВЩИНІ РОЗПОЧАЛАСЬ ЗАГАЛЬНООБЛАСНА ТОЛОКА

НА ІВАНО-ФРАНКІВЩИНІ РОЗПОЧАЛАСЬ ЗАГАЛЬНООБЛАСНА ТОЛОКА
20 Квітня 2013

В рамках всеукраїнської весняної акції «За чисте довкілля» та з нагоди Дня довкілля, який щороку в Україні відзначають у третю суботу квітня, на Івано-Франківщині оголошено традиційну весняну передвеликодню акцію з благоустрою та впорядкування територій населених пунктів, територій підприємств і організацій, індивідуальних дворів, місць масового відпочинку, прибережних смуг річок.

За даними прес-служб підприємств, установ та організацій, саме сьогодні, 20 квітня, відбудеться масове прибирання за участю посадовців, публічних осіб та засобів масової інформації.

Так, міський голова Івано-Франківська з 9.00 виходить на толоку.

Найбільше журналістів буде на території Медико-діагностичного центру в м. Коломиї, адже саме там працюватиме голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк.

Традиційна передвеликодня толока в Івано-Франківську цьогоріч співпаде з акцією УГКЦ "Посади дерево". Загальнообасна толока триватиме до 4 травня.

На жаль, часто прибирання та благоустрій території завершуються спалюванням залишків рослинності, і часто – навіть різного сміття. Хочемо нагадати застереження державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, що спалювання сміття не тільки шкодить здоро'ю людей та може перерости у неконтрольоване горіння, загрожувати знищенню будівель, але несуть характер адміністративних порушень: -за спалювання відходів, в тому числі побутового сміття, передбачена відповідальність за Статтею 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно якої «Порушення вимог щодо поводження з відходами відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення – тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів (340-1360грн.) доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб'єктів підприємницької діяльності – від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700грн.), - відповідно до Ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, «Випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340грн.) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190грн.)».

Джерело:  Фirtka.if.ua