В Івано-Франківську виготовляють рушниці-антидрони для ЗСУ: як вони працюють (відео)

В Івано-Франківську виготовляють рушниці-антидрони для ЗСУ: як вони працюють (відео)
9 Червня 2022
До Івано-Франківська переїхала київська компанія, яка виготовляє рушниці-антидрони. Пристрої, які блокують сигнал безпілотників, продовжили виробляти й на Прикарпатті. 

Аби девайс заблокував сигнал БПЛА, пояснює виконувач обов’язків директора компанії Ярослав Філімонов, потрібно натиснути на кнопку та навести прилад на безпілотник в польоті. Рушниця може безперервно працювати від 30 до 60 хвилин, залежно від акумулятора.

"Відстань – приблизно 300-500 метрів. Якщо у військовослужбовців є додаткове обладнання, таке як у РФ – сканер або радар, вони можуть бачити наближення ворожого дрона значно далі й починати працювати на відстані до 3,5 км, — розповідає Філімонов. — Коли ми направляємо рушницю у бік дрона, і він потрапляє у зону дії випромінювання цих перешкод, дрон втрачає зв’язок із супутником, втрачає зв’язок з пультом керування і стає сліпий, німий і глухий".

Начальник виробництва Сергій Левицький каже, що кожен з девайсів тестують на аналізаторі спектра, перевіряють якість випромінювання антидрона. Після повної перевірки девайсу й акумулятора рушницю-антидрон упаковують.

Виготовляти антидронові рушниці компанія почала у Києві у 2017 році. Тоді вона єдина в Україні займалася створенням таких пристроїв. Через повномасштабну війну виробництво до Івано-Франківська перевезли на початку березня 2022 року. За три тижні облаштувалися та почали роботу. Зараз над виготовленням пристроїв працюють четверо співробітників компанії, які переїхали з Києва, та ще шестеро прикарпатців, розповідає Ярослав Філімонов. За його словами, за день вони виробляють п’ять рушниць-антидронів.

"Якщо раніше основними нашими покупцями були суто силові структури, то зараз наше обладнання переважно купують благодійні фонди та волонтерські організації. Вони замовляють наші девайси для бійців, які перебувають на передовій", — каже Ярослав Філімонов.

З його слів, від початку повномасштабної війни компанія знизила ціну на рушниці-антидрони на 3 тис. доларів. Тепер девайс коштує 12 тис. доларів. З 24 лютого виробники продали 50 таких пристроїв та мають замовлення ще на сотню.