Вчора пройшла Міжконфесійна рада області

Вчора пройшла Міжконфесійна рада області
3 Листопада 2018
Вчора голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук провів нараду з представниками різних релігійних конфесій Прикарпаття щодо релігійної ситуації в області.

У заході також взяли участь керівники правоохоронних структур, голови райдержадміністрацій та міські голови міст обласного значення.

Відкриваючи зустріч Олег Гончарук наголосив,що влада сприятиме всім громадянам Прикарпаття вільно виявляти свою конфесійну приналежність. «Сподіваюсь, що наша зустріч допоможе налагодити добрий діалог між владою та церквою. Головним завданням ставимо собі забезпечення на Прикарпатті толерантності у стосунках між конфесіями та виваженої політики у сфері державно-церковних відносин. Загалом мені приємно відзначити, що в області є готовність більшості конфесій до конструктивного діалогу задля вирішення існуючих чи запобігання виникненню потенційних проблем. Це особливо актуально саме зараз, напередодні надання Томосу і створення єдиної Помісної Православної Церкви в Україні», - зазначив очільник області.

Олег Гончарук акцентував на тому, що органи державної влади співпрацюватимуть із представниками церков, щоб гарантувати безпеку та порядок в області. Представники церков у свою чергу відзначали про свою готовність до співпраці задля збереження спокою на Прикарпатті.

Під час наради слово мали представники різних конфесій з метою мирного врегулювання  церковних питань.

У свою чергу правлячий архиєрей Коломийської єпархії УГКЦ кир Василій (Івасюк) зазначив, що УГКЦ ніколи не втрачала Томосу від часів Володимира Великого.

“До Володимирої єдності треба йти. Мене тішить, що до цього усвідомлено повертається православний світ. Нас мають об’єднувати не лише такі питання, за круглим столом треба збиратися частіше, щоб почути думку кожного. Сьогодні ми зібрались під егідою держави, однак важливо пам’ятати, що духовенство має мирити владу, а не влада нас…”