Читацька конференція до 1025-річчя Хрещення Русі-України

Читацька конференція до 1025-річчя Хрещення Русі-України
16 Липня 2013
14 липня в Коломиї відбулася читацька конференція присвячена 1025-ій річниці Хрещення Руси-України. Захід був організований Коломийсько-Чернівецькою єпархією УГКЦ.

Ідея такої конференції належала о. Зиновію Карасю. Мета проведення - підвищити інтерес суспільства до такої визначної історичної події, як Хрещення Руси-України. В даному заході взяло участь близько 60 священиків Коломийсько-Чернівецької єпархії. З доповідями на конференції виступили протосинкел єпархії отець-мітрат Василь Мельничук, о. Олександр Селезінка, о. Зиновій Карась та п. Лідія Ріпецька. “Доповіді були присвячені, - як говорить о. Зиновій, - найбільш трагічним моментам історії Української Церкви, таким як Берестейська унія, Переяславська рада, всеукраїнський православний собор 1921 року, приєднання Української Церкви до Московської, та Львівський псевдособор 1946 року”. Як підкреслив о. Зиновій, вибір тем був вмотивований потребою зосередити увагу суспільства над загрозою національного знищення. В перерві між доповідями звучали вірші національно-патріотичного змісту.

В кінці конференції о. Василь Мельничук передав її учасникам благословення від адміністратора єпархії владики Василія і подякував всім за участь.
Джерело:  Прес-служба єпархії