Глава УГКЦ: Кожен повинен запитати себе «Що я зробив для України?»

Глава УГКЦ: Кожен повинен запитати себе «Що я зробив для України?»
26 Серпня 2013
Cвяткуючи День Незалежності України, ми, християни-українці, повинні замислитися над особистою відповідальністю за долю своєї незалежної держави.

На цьому наголосив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) з нагоди 22-ї річниці Незалежності України, інформує департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав вважає, що ніхто з нас не має права перекласти на когось іншого відповідальність за долю своєї держави. «Якщо ми справді разом діяльно любитимемо свою Батьківщину й щодня для неї будемо працювати й жити – тоді кожного дня утверджуватимемо її незалежність і сприятимемо тому, щоб вона зайняла гідне місце в сім’ї європейських народів», – наголосив Глава церкви.

Він звертає увагу на те, що сьогодні люди часто зі споживацьким способом мислення кажуть: що мені дала Україна? «Але християни повинні себе запитати, а що я дав Україні? Що я зробив для того, аби моя Україна стала кращою, сильнішою, могутнішою», – риторично запитує предстоятель.

Блаженніший Святослав пригадує заклик Тараса Шевченка: «Свою Україну любіть, Любіть її во время люте, В останню тяжкую минуту, За неї Господа моліть!».

«Цей заклик нашого безсмертного Кобзаря сьогодні цілком по-особливому звучить у вухах сучасного сина й доньки української землі. Адже любити Україну – це типово християнська чеснота. Тут не йдеться лише про якісь почуття. Йдеться про любов, яка є діяльною. Любити – означає бути здатним на жертву», – переконаний Глава УГКЦ.

ZIK