.
.

В одному із найбільших сіл Верховинщини освячено іконостас

В одному із найбільших сіл Верховинщини освячено іконостас
26 Червня 2013

З благословення Адміністратора Коломийсько-Чернівецької єпархії Кир Василія (Івасюка) у селі Кривопілля було освячено іконостас для місцевого храму Пресвятої Тройці.

У день храмового празника Чин освячення здійснив синкел єпархії о. Петро Семенич. Розділити духовну радість громади прибули: о. мітрат Роман Болехівський, декан Верховинський, о. Олексій Куйбіда, капелан єпархії, ієромонах Тимотей Фесз із монастиря Преображення Господнього ЧСВВ с. Дземброня, о.Антон Кузів, настоятель Кривопільського храму Святого Іллі УПЦ (КП).

Тривалий шлях подолала громада села, що належить до УГКЦ, поки збудувала свою церковцю, оскільки вона є невеликою. Десять років люди молилися під відкритим небом з тодішнім настоятелем о. Романом Болехівським. І лише у 2003 році змогли перейти у ще недобудований храм, який 2009 року освятив блаженної пам’яті Владика Миколай Сімкайло. Але знову залишилася дуже важлива проблема - не було іконостасу, одного із важливих елементів упорядкування храму”, - розповідає місцевий священик о. Михайло Магнич.

У 2010 році о. Михайло був призначений настоятелем храму і порадившись з громадою одразу було вирішено шукати митців для іконостасу. І така людина знайшлася, відомий фахівець сакральної справи п. Ігор Фабуляк з Івано-Франківська. Узгодивши стиль і форму з громадою, митець отримав благословення від Архієрея на початок робіт. На проханням свого священика парафіяни почали збирати кошти, які були необхідні для закупівлі різних матеріалів.

Щира подяка усім жертводавцям, які по крупинці відкладали зі своїх пенсій, невеликих зарплат, заробітків для того, щоб такий прекрасний мистецький витвір прикрашав нашу церкву. Велика заслуга в цьому і старшого церковного брата п. Миколи Літинського, який завжди є надійною підтримкою, порадою для священика, а також має добрий авторитет у громаді. Нехай цей іконостас стане для парафіян вікном пізнання духовного світу і буде постійною доброю згадкою про блаженної пам’яті Владику Миколая Сімкайла, котрий щиро любив Кривопільську гуцульську громаду”, - підсумував о. Михайло Магнич.

Джерело:  Прес-служба єпархіїКоломия доставка піцца