На Різдво Перший національний покаже фільм про владику Любомира (Гузара)

На Різдво Перший національний покаже фільм про владику Любомира (Гузара)
5 Січня 2015
7 січня о 19:55 на Першому національному відбудеться прем’єра документальної стрічки «Любомир». Це двосерійний фільм (другу серію можна буде переглянути також на Різдво о 21:45) – спроба зрозуміти блаженнішого Любомира – людину, слова якої осідають у головах і серцях, дії якої гідні поваги.

Про це повідомляє офіційний сайт УГКЦ.

Блаженніший Любомир – єдиний українець, якого за ясність розуму і високу духовність могли обрати Папою Римським. Він протягом 10 років очолював УГКЦ і традиційно входить до сотні найвпливовіших людей України.

«Я не хочу фільму про себе і не хочу фільму заради себе. Я просто хочу розповісти, як ми жили, щоб молодь це побачила і, можливо, по-іншому подивилась на той історичний пласт і порівняла його з теперішнім», – відповів блаженніший Любомир (Гузар) на пропозицію зняти про нього фільм.

Автор ідеї і сценарист проекту Леся Харченко розповіла, що у фільмі хотіли перш за все розповісти про феномен особистості Любомира Гузара.

«Це тема морального лідерства і, мабуть, найважливіше: ким він є для України? Звідки він взявся в такому метафізичному розумінні? Чи є він чимось чужорідним, випадковим, що прийшло ззовні, чи він є органічним носієм традиції в Україні?» – розповіла Леся Харченко.

Активну участь у створенні фільму взяли релігієзнавець Віктор Єленський та протоієрей Ігор Яців. Долучилася й племінниця Любомира Гузара з Канади – Марія Рипан, яка дослідила сімейний родовід до XVI століття. Як повідомляє продюсер Павло Казанцев, партнером проекту є й Українська Греко-Католицька Церква: «Вони допомагали збирати нам гроші на фільм – і він відзнятий повністю на кошти звичайних людей. При цьому церковнослужителі нам жодних поправок і обмежень не ставили. Єдиною їхньою умовою було показати все об’єктивно, без прикрас. І ми дуже ретельно підійшли до цієї роботи».

«Любомир» – не просто кінострічка. Це перший в Україні фільм у жанрі веб-документарі. На порталі www.lubomyr.net можна було стежити за створенням фільму, переглядати окремі його епізоди, долучатися фінансово і навіть надсилати власні фото- та відеоматеріали, пов’язані з темою.