У Коломиї відбулося засідання організаційного комітету по підготовці науково-богословської конференції «Священиче служіння: сучасний стан, проблеми та перспективи»

У Коломиї відбулося засідання організаційного комітету по підготовці науково-богословської конференції «Священиче служіння: сучасний стан, проблеми та перспективи»
10 Жовтня 2019

9 жовтня 2019 року, з благословення та під головуванням Керуючого Коломийською Єпархією, Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, в залі засідань Єпархіального Управління, відбулося засідання оргкомітету з питання підготовки науково-богословської конференції «Священиче служіння: сучасний стан, проблеми та перспектив».

У засіданні взяли участь: керівник Єпархіального літургіко-богословського відділу, доктор богослів’я, настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Нижній Вербіж, Печеніжинського благочиння, митр.прот. Василь Вепрук; заступник керівника Єпархіального літургіко-богословського відділу, кандидат богословських наук, настоятель Храму Архістратига Михаїла села Лука та Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Монастирок, Городенківського благочиння, митр. прот. Микола Симчич; працівник Єпархіального літургіко-богословського відділу, настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Криворівня, Верховинського благочиння, митр. прот.Іван Рибарук; керівник Єпархіального відділу у справах сім’ї, молоді та катехизації, настоятель Храму Вознесіння Господнього села Устеріки, Верховинського благочиння, прот. Петро Данильчик; заступник керівника Єпархіального відділу у справах сім’ї, молоді та катехизації, священик Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Торговиця, Городенківського благочиння, прот. Ігор Івасютин, працівник Єпархіального інформаційно-видавничого та по зваємодії із засобами масової інформації відділу, клірик Кафедрального Собору Преображення Господнього, диякон Антон Трачук та випускник Львівської Богословської Академії, студент Свято-Софіїської Семінарії УПЦ (США) іподиякон Іван Венгрин.

Робота зібрання розпочалась з молитви та архієрейського благословення. На початку засідання Єпископ Юліан привітав присутніх з святом - день пам'яті улюбленого учня Христового, Святого Апостола та Євангелиста Іоана, якого Церква Христова величає Богословом, та розповів, як зародилася сама ідея конференції, звернув увагу на її актуальність і важливість. У своєму слові Архієрей зазначив, що конференція покликана пролити світло на питання майбутнього Церкви. І хоча християни мають запевнення від Самого Господа про те, що «ворота пекельні Її ( Церкву) не подолають» (Мт.16, 18), кожен період історії готував нові виклики і небезпеки для Церкви, її служителів і вірян. «Питання Церкви - це не стільки питання існування певного людського інституту, який задовольняє духовні потреби особистості, це питання спасіння людської душі» - наголосив Владика.

Кожен з присутніх, у свою чергу, висловив своє бачення щодо розкриття завдань конференції та пропонував теми доповідей. Серед обговорених та затверджених тем було визначено наступні: «Пастирство: історико-догматичний аспект» (митр. прот. Василь Вепрук), «Суспільне служіння православного священика: виклики сьогодення» (митр. прот. Микола Симчич), «Священство мирян» (митр. прот. Іван Рибарук), «Інститут священства: погляд у майбутнє» (прот. Ігор Івасютин), «Актуальні аспекти душпастирства» (прот. Петро Данильнич), «Пастирство у Західному світі: реалії та виклики» (іподиякон Іван Венгрин), «Феномен віри через призму психології» (Кандидат психологічних наук п. Ірина Пушкарук).

У ході засідання було погоджено регламент: час на доповідь 10 хвилин, і ще 10 хвилин на запитання.

Було визначено день, час і місце проведення конференції. Вона відбудеться 7 листопада 2019 року об 11:00 год. в Коломийському міському палаці культури «Народний дім».

З благословення Владики Юліана, головним модератором з підготовки до конференції було призначено працівника Єпархіального інформаційно-видавничого та по зв’язкам із засобами масової інформації відділу диякона Антона Трачука.

Також, серед іншого, Владика звернув увагу на необхідність інформаційного наповнення Єпархіального богословського сайту. В ході зустрічі були розглянуті й інші організаційні питання.

На завершення Архієрей подякував присутнім за служіння та постійну працю на користь Церкви Христової та подав своє благословення.

Засідання організаційного комітету по підготовці науково-богословської конференції «Священиче служіння: сучасний стан, проблеми та перспективи»

Засідання організаційного комітету по підготовці науково-богословської конференції «Священиче служіння: сучасний стан, проблеми та перспективи»
    8 Червня

    7 Червня