.
.

У Великий четвер владика Василій (Івасюк) умив ноги дванадцятьом священикам Коломийської єпархії УГКЦ

У Великий четвер владика Василій (Івасюк) умив ноги дванадцятьом священикам Коломийської єпархії УГКЦ
6 Квітня 2018

Обмивання ніг — описана в Євангелії від Івана подія, а також пов'язаний з нею обрядв літургії у Великий четвер ряду християнських церков.

У передвечір смерті на хресті під час тайної вечері Ісус Христос помив ноги своїм учням і витер їх рушником, яким був підперезаний. Цим прикладом Він хотів показати, що також і апостоли один одному повинні служити. Апостол Петро спочатку не хотів дозволити Ісусові омити свої ноги, на що Ісус відповів: «Коли я тебе не вмию, — одрікає Ісус, — то не матимеш зо мною частки».

На Тайній Вечері Ісус залишив своїм апостолам два найглибших таїнства Нового Завіту. Він встановив Тайну Пресвятої Євхаристії, яка є вершиною богослужіння — літургійного та духовного життя Церкви. Також установив Таїнство священства, ділячись зі своїми учнями тим вічним священством, яке Він приніс з небес на землю.

У Великий четвер владика Василій (Івасюк) умив ноги дванадцятьом священикам Коломийської єпархії УГКЦ. Традиційно останній з дванадцяти провів діалог з єпископом, як апостол Петро з Ісусом.

По завершенню богослужінь Страсного четверга, єпископ звернувся до священнослужителів кажучи:

“Ми повинні бути чистими не тільки тілесно, а й умивати свою душу від пилу гріхів, що прилипають до нас впродовж цілого життя. Тому моїм завданням є дбати про вас і допомогти вистояти ті гріхи, щоб ніхто з вас не загубився. Щоб як єпископ зміг привести вас пред пристіл Божий і за кожного дати свій звіт. Втім, ви так само маєте дбати про своїх вірних, щоб могти дати звіт за кожну людську душу чи часом якась не загубилася. Не тільки в час Великого посту, але й впродовж цілого року ми повинні вмивати власні душі у воді покаяння. Бачимо як швидко проходить час, тому дбаймо про їх чистоту”.

Джерело:  http://kolugcc.org.uaКоломия доставка піцца