Великий Понеділок 2 квітня: чого категорично не можна робити

Великий Понеділок 2 квітня: чого категорично не можна робити
2 Квітня 2018

2 квітня  християни східного обряду відзначають перший день Страсного тижня, найбільш значимого в році для кожного вірянина - Страсний, або Великий понеділок.

Відзначається, що в перший день Страсного тижня найкраще поменше думати про себе і власні негаразди.

Що можна робити на свято?

Згідно з традицією, у Страсний понеділок треба молитися. У цей день важливо згадати пророцтво Спасителя про ті страждання, які його чекали попереду. Подумати можна також про те, що після випробувань Ісуса чекало позбавлення, щоб наповнитися надією.

Зміст молитов сьогодні в роздумах про істинне призначення душі. Також у Страсний понеділок подумай про те, що сенс існування в тому, щоб вміти прощати і просити пробачення, допомагати ближнім і вірити в Бога навіть у найскладніші часи.

Що ще можна робити в перший день Страсного тижня? На Страсний понеділок можна запланувати собі невеликі справи по дому: наведення затишку і спокою стосується не тільки душі, але й житла. Дрібний ремонт дуже навіть вітається у цей день.

Чого не можна робити на свято?

Якщо раптом не дотримувався Великий піст, постарайся уникати молочного, м'яса, яєць та здоби аж до Великодня 2018. За традицією, у Страсний понеділок категорично не можна вживати алкоголь.

У перший день Страсного тижня після Вербної неділі та дні, що залишилися, не можна розважатися і навіть думати про задоволення. Краще, якщо в цей день ти допоможеш комусь, кому живеться важче.

При цьому не можна сваритися не тільки в перший день Страсного тижня: всю Велику седмицю брехня, заздрість, образи і злість неприпустимі.

Крім того, обряди хрещення і вінчання у Страсний понеділок не проводяться.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що в цьому році Страсний тиждень або Страсна седмиця доводиться з 2 по 7 квітня. Потім українці будуть відзначати головне церковне свято - Великдень 8 квітня.

Під час Страсного тижня діє тільки досада щодо їжі, а також правил Великого посту. Так, 2-5 квітня - «сухі» дні, можна їсти лише хліб, овочі і фрукти; 6 квітня - повне утримання від їжі, 7 квітня - гаряча їжа, але без олії.

Джерело:  https://znaj.ua/