.
.

Відбулася резентація книжки Василя Нагірного «Пам'ятки християнства на Коломийщині від найдавніших часів до середини XX століття» (фото)

Відбулася резентація книжки Василя Нагірного «Пам'ятки християнства на Коломийщині від найдавніших часів до середини XX століття» (фото)
22 Жовтня 2018

В Коломийській центральній районній бібліотеці 19 жовтня 2018 року відбулася презентація книжки Василя Нагірного «ПАМ’ЯТКИ ХРИСТИЯНСТВА на Коломийщині від найдавніших часів до середини XX століття»

Презентація відбувалась в рамках проведення V ювіленого фестивалю духовної пісні «Все упованіє моє, на тебе, Мати, возлагаю». 

Мабуть, ми навіть не задумуємось яке велике значення у нашому житті має символ хреста. Він, як і хліб супроводжує нас від народження до останньої миті.  Хрестами, як оберегами, прикрашали речі побуту, одвірки і сволоки. Хрести зашифровані у наших вишиванках і писанках, ними прикрашають обрядовий хліб, а щоденний обов’язково хрестять ножем, ми бачимо хрести на дахах давніх хат, вони ж є оберегом пасіки, сторожовими доріг і перехресть, ми носимо його на собі як прикрасу і символ християнства. 

Матеріали до книжки Василь Нагірний  збирав майже 20 років.  Книжку складають оригінальтні фото сакральних  пам’яток і не менш цікаві та оригінальні оповіді, легенди, спогади, по крупинці визбирані по всій Коломийщині. Кожен розділ – це період історії коли зводились, прикрашались хрести на жаль були і часи руйнування, коли втрачено те, чого уже неможливо відновити. Значний розділ книжки присвячено капличкам, хрестам храмів, тощо.  

З народженням книжки автора привітали Преосвященний Владика Василій Івасюк єпископ Коломийський УГКЦ, священники о. Роман Скрипнюк, о. Роман Кіцелюк, голова Коломийської районної ради Роман Дячук, заступник голови райдержадміністрації Любов Михайлишин, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, письменник Михайло Андрусяк,  знані краєзнавці: Микола Савчук, Микола Васильчук, директор друкарні ім. Шухевича Петро Крив’юк, директор Національного музею ім. Й. Кобринського Ярослава Ткачук, голова міськрайонного товариства «Просвіта» Василь Глаголюк, начальник відділу культури міської ради Уляна Мандрусяк, колеги, друзі. Кожен намагався пригадати свою історію, пов’язану з хрестами чи капличками. Василь 

Нагірний розповів про роботу над книжкою, курйозними і незвичайними історіями, пов’язаними з деякими пам’ятками. Коломия доставка піцца