Як пройшло святкування храмового празника у головному храму Коломийської єпархії

Як пройшло святкування храмового празника у головному храму Коломийської єпархії
20 Серпня 2019

Преображення Господнє — це одна з найбільш знаменних подій в земному житті Ісуса Христа. Незадовго перед Страстями Спаситель, на горі Тавор, проявляє свою божественність. Про момент Преображення знаходимо описи відразу в трьох євангелистів – Матвія, Марка і Луки. 


Учні, які були зморені сном, прокинувшись побачили явлення Божественної величі й слави Христа: обличчя Його сяяло,  як сонце, одяг зробився білішим від снігу і блищав, як світло. Поруч з Ним стояли два найшанованіші старозавітні пророки – Мойсей та Ілля, які розмовляли з Господом про Його близький відхід.

З нагоди свята богослужіння у головному храмі Коломийської єпархії очолив Преосвященний владика Василій Івасюк спільно з численним духовенством. Цього дня у соборі та на площі перед ним зібралось кілька сотень вірян, щоб  спільно помолитись і віддати шану Творцеві. Чимало вірних приступили до Святих Тайн Сповіді та Причастя.

Звертаючись до віруючих зі словом проповіді, владика Василій пояснив значення свята Преображення Господнього і закликав до стійкості у вірі.
“Наші уявлення про Бога найчастіше дуже скромні, слабкі і далекі від істини. Учні, побачивши переображення “впали обличчям до землі й злякались вельми” (Мт.17:6). Коли Господь являє себе людям, тоді всім присутнім стає страшно. Тоді Ісус доторкнувся до учнів і сказав:“Устаньте, не страхайтеся!” (Мт.17:7). І більше нічого довкола себе апостоли вже не бачили, зникли Мойсей, Ілля, хмара і вже не чути було голосу з неба. Учні пізнали Ісуса, зміцнили свою віру і вийшли поза межі вузьких власних уявлень про Бога і віру”, – сказав проповідник.

Суть переображення, на думку владики, слід розуміти як те, що Бог переходить від зовнішньої гармонії до ще вищої – внутрішньої. “Інакше на ніщо нам не придадуться “яблучні” святкування, бо Месія переображався не перед овочами, а перед людьми”, – пояснив кир Василій.


Владика також привітав парафіян Коломиї зі святом та побажав кожному докласти зусиль, щоб преобразити своє життя і стати достойним побачити славу Господню.

По завершенні Літургії адміністратор собору о. Володимир Білослудцев подякував усім жертводавцям, фундаторам і тим, хто дбає про чистоту й красу храму. Опісля відбулось освячення ікони блаженного Миколая Чарнецького, який є вихідцем з Городенківщини. 

Вийшовши на подвір’я храму владика Василій разом зі священниками підніс до Господа молитви на освячення плодів, а також окропив освяченою водою плоди, принесені парафіянами.

    6 Червня

    5 Червня