.
.

Цьогоріч у школах не буде випускних іспитів: особливості ЗНО-2017

Цьогоріч у школах не буде випускних іспитів: особливості ЗНО-2017
15 Листопада 2016

Замість Державної підсумкової атестації всі шкільні випускники 2017 року повинні скласти три предмети у формі ЗНО. Їхні результати будуть зараховані як оцінки з державної підсумкової атестації. 

Про це повідомила Лариса Середяк, директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. 

Першим обов’язковим предметом, який будуть складати всі випускники загальноосвітніх навчальних закладів, є українська мова і література. ЗНО з цього предмету заплановане на 23 травня. 

Другий обов’язковий предмет – математика або історія України (дати проведення – 31.05 і 2.06. відповідно). 

Третій предмет – за вибором учасника за поданим переліком усіх інших дисциплін. 

Всього на державну підсумкову атестацію у формі ЗНО винесено дванадцять предметів: українська мова і література(23.05), іспанська, німецька, французька мова (25.05), англійська мова(29.05), математика(31.05), історія України(2.06), російська мова(6.06), біологія(8.06), географія(12.06), фізика(14.06), хімія (16.06). 

Водночас Лариса Середяк наголосила, що учень, який вибрав другим предметом математику, матиме право вибрати як третій предмет історію України і навпаки. 

Реєстрація на ЗНО відбудеться з 6 лютого до 17 березня 2017 року. 

За словами Лариси Середяк, для вступу у вищий навчальний заклад, як і в попередні роки, абітурієнт може обирати чотири предмети для складання ЗНО. Проте кожний ВНЗ може встановлювати три обов’язкові вступні екзамени у формі ЗНО: українська мова і література (обов’язковий), математика/історія України/біологія і творчий конкурс або інші предмети з поданого переліку. Правила вступу  до ВНЗ повинні бути оприлюднені до 15 грудня.

Крім того, як і минулого року, буде проводитись пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Реєстрація на такий екзамен триватиме з 10 до 31 січня 2017 року. Вона буде здійснюватись на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. 

Пробне ЗНО можна скласти лише з двох предметів: 1 квітня – з української мови і літератури і 8 квітня – з усіх інших предметів. 

За словами Лариси Середяк, вартість одного пробного ЗНО цього року коливатиметься від 120 до 132 грн. Ця сума залежить від встановленого мінімуму першого тарифного розряду в бюджеті України. Адже 80% від цієї суми становить оплата праці залучених працівників. Тому остаточна ціна за пробне ЗНО буде визначена після затвердження державного бюджету.

Гал-Інфо
Коломия доставка піцца