.
.

Ця дівчина з України найкраще у свiтi бiжить, пливе, стрiляє i скаче на конi

Ця дівчина з України найкраще у свiтi бiжить, пливе, стрiляє i скаче на конi
15 Червня 2013

Фiнал Кубка свiту зi сучасного п'ятиборства завершився гучним трiумфом українок. Нинiшнiй лiдер свiтового рейтингу Вiкторiя Терещук залишила далеко позаду всiх своїх суперниць i пiдняла над головою головний трофей цих престижних змагань.

Трiумфаторка змагання поспiлкувалася з кореспондентом "Експресу".

-- Вiкторiє, як виглядає головний трофей?

-- Це дуже гарний кубок. Я рада, що саме менi судилося його забрати. На змагання вiдбирали спортсменiв на чотирьох етапах, тут боролися всi найсильнiшi у свiтi. Цей турнiр спокiйно можна порiвнювати з Олiмпiадою, бо тут були найкращi представники усiх континентiв.

-- Сподiвались на перемогу, чи вона стала несподiваною?

-- Важко сказати. У нашому видi спорту дуже важко спрогнозувати. Аутсайдер може вистрелити, а лiдер може стати останнiм. А все тому, що маємо такий вид, як верхова їзда. А це вже елемент випадковостi.
Жеребом можна витягти хорошого коня, а може попастися шкапа. Тут 40 вiдсоткiв успiху залежить саме вiд удачi.

-- Як розвивалися подiї на Кубку свiту?

-- Почали ми з фехтування i я, зiзнаюся, стартувала не дуже. В чотирьох боях я здобула лишень одну перемогу. Розчарувалася i довго входила в боротьбу. Потiм себе опанувала, почала перемагати i в пiдсумку вийшла на шостий результат.

Далi було плавання. Я в басейнi встановила свiй особистий рекорд. Це мене надихнуло. Раз я можу дати максимальний результат, то ще не все втрачено. Там же, в басейнi, пройшло жеребкування коней, i менi випав чудовий скакун. Я поговорила з його власницею, та мене запевнила, що жодних проблем у мене не буде.

Так i вийшло, пiсля цiєї дисциплiни я вийшла на третє мiсце. У "комбайнi" (бiг i стрiльба, як у бiатлонi. -- Авт.) я чудово пройшла першу стрiльбу i до мiнiмуму скоротила вiдставання вiд лiдера. А до кiнця першого кола наздогнала суперницю i згодом її випередила. На фiнiшi дистанцiї менi вже нiхто не дихав у спину. Я прийшла зi запасом. I це при тому, що мене навiть оштрафували на десять секунд.

-- За що?

-- Я пробувала з'ясувати це в суддiв, якi стояли у штраф-зонi, але тi лише знизували плечима. Зрозумiла, що мене просто хотiли притримати, щоб дати шанс на перемогу росiянцi. Але їх це не врятувало. Згодом менi пояснили -- оштрафували за те, що пiд час стрiльби я наступила на лiнiю, яка розташована пiд столом. Але жодних доказiв моєї вини не надали.

Я взагалi не розумiю, для чого потрiбна ця лiнiя. Ми стрiляємо, впираючись у стiл. Вiн нерухомий, вiд того, наступлю я на лiнiю пiд ним чи нi, ближче до мiшенi не стану.

-- Це правда, що пiсля Олiмпiади в Лондонi ви хотiли закiнчувати кар'єру?

-- Так. Олiмпiйський сезон менi не вдався, вiдновлення затягувалось, i я хотiла кинути спорт. Але тренери мене якось вiдмовили. Я їм повiрила, поїхала на перший етап Кубка свiту й одразу його виграла. А тепер я їм вдячна, що не дали менi зробити дурницю.

-- Перемога в Кубку свiту передбачає якусь матерiальну винагороду?

-- Так, передбаченi призовi вiд мiжнародної i нашої федерацiї. Ранiше у нашому видi спорту були злиднi -- нi умов, нi грошей... Та коли я у 2011 роцi стала чемпiонкою свiту, ситуацiя рiзко змiнилася. Президент нашої федерацiї почав видiляти кошти на стипендiї спортсменам, купувати обладнання. Менi, скажiмо, придбали пульсомiр, а це незамiнна рiч при пiдготовцi. Тож можу сказати, що своїми перемогами ми покращили власний добробут.

Експрес
Коломия доставка піцца