Кращі спортсмени України отримали "Оскар"

Кращі спортсмени України отримали "Оскар"
10 Квітня 2015

8 квітня за ініціативи Національного олімпійського комітету України і Міністерства молоді та спорту України в Київському національному академічному театрі оперети відбулася справжня спортивна феєрія – Всеукраїнська урочиста церемонія «Герої спортивного року-2014».

До останнього моменту рішення Української Академії Спорту трималося у таємниці, і тим приємнішим та хвилюючим було оголошення самих переможців. Окрім ексклюзивних статуеток, дипломів, квітів усі переможці «Спортивного Оскару» отримали від організаторів та спонсорів сучасні ґаджети, страхові поліси, спортивну екіпіровку та грошові премії.

Переможці в номінаціях «Найкращий спортсмен року», «Найкраща спортсменка року», а також «Герой українського спорту» серед чоловіків і жінок від Національного олімпійського комітету України отримали ще й фінансову премію в розмірі 50 тисяч гривень, пишуть Паралелі.

Усі присутні стали свідками яскравої концертної програми. Нагороди тріумфаторам року вручали видатні українські олімпійці, відомі телеведучі та виконавці естради.

Переможці Всеукраїнської урочистої церемонії  «Герої спортивного року-2014»:

Найкращий спортсмен року

Олег ВЕРНЯЄВ – чемпіон світу та Європи зі спортивної гімнастики (вправи на брусах), бронзовий призер чемпіонату Європи (опорний стрибок, командна першість).

Найкраща спортсменка року

Ольга ХАРЛАН – чемпіонка світу та Європи з фехтування в індивідуальній першості, бронзова призерка чемпіонату світу та Європи в командній першості (шабля).

Найкращий тренер року

Григорій ШАМРАЙ – старший тренер жіночої збірної України з біатлону – Олімпійських чемпіонок з біатлону в естафетній гонці, особистий тренер Віти Cемеренко та Валентини Семеренко, Олени Підгрушної і Юлії Джими.

Найкраща команда року (збірна)

Жіноча збірна Україна з біатлону у складі Олени ПІДГРУШНОЇ, Віти СЕМЕРЕНКО, Валі СЕМЕРЕНКО, Юлії ДЖИМИ – чемпіонки ХХІІ зимових Олімпійських ігор в естафеті.

Сенсація року

Чоловіча четвірка-парна з академічного веслування у складі Івана ДОВГОДЬКА, Артема МОРОЗОВА, Олександра НАДТОКИ, Дмитра МІХАЯ – чемпіони світу та Європи з академічного веслування.

Повернення року

Юлія ТКАЧ – чемпіонка світу та бронзова призерка чемпіонату Європи з боротьби (63кг).

Найкращий спортивний організатор року

Олександр ГЕРЕГА – президент Федерації важкої атлетики України (за створення сприятливих умов для розвитку важкої атлетики в Україні, розбудову спортивної інфраструктури).

Сильні духом (паралімпійські види спорту)

Віталій ЛУК'ЯНЕНКО – дворазовий чемпіон, срібний та бронзовий призер зимових Паралімпійських ігор в Сочі з лижних гонок та біатлону серед спортсменів з вадами зору.

Разом із олімпійцями (неолімпійські види спорту)

Анна БЕЖЕНАР - дворазова чемпіонка світу, чемпіонка Європи з панкратіону.

Олімпійська надія України

Юлія ЛЕВЧЕНКО – чемпіонка ІІ Юнацьких Олімпійських ігор з легкої атлетики (стрибки у висоту).

Спортивна слава України 

Катерина НАГІРНА - Олімпійська чемпіонка з веслування .

Олександр ШАПАРЕНКО - дворазовий Олімпійський чемпіон з веслування.

За сприяння тріумфу

Володимир БРИНЗАК - президент Федерація біатлону України.

Валерій СУШКЕВИЧ - президент Національного комітета спорта індалідів України.

Герой українського спорту серед жінок

Віта СЕМЕРЕНКО – чемпіонка ХХІІ зимових Олімпійських ігор з біатлону (естафета), бронзова призерка Олімпійських ігор (спринт).

Герой українського спорту серед чоловіків

Юрій ЧЕБАН – чемпіон світу з веслування на каное (спринт), срібний призер чемпіонату світу (естафета).