Тур де Франс. Кіттель виграє хаотичний перший етап

Тур де Франс. Кіттель виграє хаотичний перший етап
29 Червня 2013

Німець Марсель Кіттель (Argos-Shimano) виграв перший етап Тур де Франс, випередивши на фініші норвежця Крістоффа і голландця ван Поппеля. Фінал етапу вийшов курйозним і хаотичним через автобус Orica-GreenEdge, що застряг на фінішній лінії.

Цього року Тур де Франс дещо зрадив свої власні традиції. Зазвичай найбільша у світі багатоденка відкривається коротким прологом, але цього разу на гонщиків чекав звичайний груповий етап. Востаннє Велика Петля починалася традиційним відрізком аж у 2008-му році - тоді фініш у невелику гірку виграв Алехандро Вальверде.

Але сьогодні розклади були дещо іншими. Уперше у своїй історії етап Тур де Франс проходив на Корсиці, і був він абсолютно рівнинним - лише одна гірка четвертої категорії на початку дистанції потурбувала гонщиків по дорозі від Порті-Веккьо до Бастії. В іншому профіль траси ряснів різними тягунками, але по суті був повністю сприятливим для спринтерів.

Всім іще до старту було прекрасно зрозуміло, що спринтерські команди свій шанс не упустять, адже це абсолютно унікальна можливість для фінішерів, щоб надіти на свої плечі жовту майку лідера. Тому відрив спочатку виглядав зовсім безнадійною витівкою - єдиною метою могло бути завоювання горохової майки, яке і виправдовувало бажання багатьох гонщиків від'їхати від основної групи.

Вдалася, мабуть, найперша спроба відриву. Жером Кузен (Europcar), Хуан Хосе Лобато (Euskaltel-Euskadi), Ларс Боом (Belkin), Хуан Антоніо Флеча (Vacansoleil) і Сіріль Лемуан (Sojasun) від’їхали від пелотону ще на першому кілометрі, але їхня перевага жодного разу не перевищила чотири хвилини. Більше того, три або чотири рази відрив був близький до ліквідації, але пелотон таки не дозволив собі наздогнати втікачів.

Зазначимо, що в гірській майці на завтрашній етап вийде іспанець Лобато, який обіграв на маківці тієї самої гори четвертої категорії Ларса Боома і Жульєна Кузена. Ну а приблизно за 40 кілометрів до фінішу відрив остаточно наказав довго жити. Це було логічно, очікувано і передбачувано, хоча можна було припустити, що втікачів з'їдять дещо пізніше.

Фініш етапу, втім, вийшов неймовірно курйозним. Автобус австралійської команди GreenEdge застряг прямо у фінішному створі, що викликало абсолютний хаос в рядах організаторів. Спочатку фінішна пряма була перенесена на позначку за 3 кілометри до безпосередньо фінішу, але потім була повернена назад, бо автобус таки вдалося витягнути з неприємної ситуації. Тим не менш, це серйозно поплутало плани гонщикам, які були змушені двічі перебудовуватися під обставини, що мінялися.

Крім того, незадовго до фінішу стався великий завал, викликаний Гертом Стеєгмансом (Omega Pharma-Quick Step) і одним з фаворитів сьогоднішнього етапу Андре Грайпельом (Lotto-Belisol). Це і послужило причиною, що Саган, Кевендіш, Контадор і багато інших опинилися відрізаними від основної групи, тоді як, наприклад, Тоні Мартін і зовсім зламав ключицю. На щастя, судді прийняли абсолютно вірне рішення, зарахувавши всім однаковий час.

На фініші сильнішим за всіх виявився німець Марсель Кіттель (Argos-Shimano), який не просто зберіг у своїх лавах практично всю команду, але і прекрасно відфінішував, залишивши на останніх метрах позаду свого опонента Олександра Крістоффа (Катюша). 19-річний голландець Данні ван Поппель з Vacansoleil став третім. Кіттель, таким чином, одним махом завоював жовту, зелену і білу майки.

Завтрашній другий етап ускладниться для спринтерів наявністю гори другої категорії за 60 кілометрів до фінішу. Тим не менш, незважаючи на відносно важкий профіль, груповий спринт знову більш ніж імовірний.

Результати першого етапу:

1. Марсель Кіттель (Німеччина - Argos-Shimano)
2. Олександр Крістофф (Норвегія - Катюша)
3. Данні ван Поппель (Нідерланди - Vacansoleil)

4. Девід Міллар (Великобританія - Garmin-Sharp)
5. Маттео Трентін (Італія - ​​Omega Pharma-Quick Step)
6. Самуель Дюмолен (Франція - Ag2r La Mondiale)
7. Грег Хендерсон (Нова Зеландія - Lotto-Belisol)
8. Юрген Роландтс (Бельгія - Lotto-Belisol)
9. Хосе Хоакін Рохас (Іспанія - Movistar)
10. Кріс Бекманс (Бельгія - Vacansoleil)

КорреспонденТ.net    19 Вересня

    18 Вересня