У Коломийській громаді відбувся футбольний турнір пам'яті Петра Слободяна

У Коломийській громаді відбувся футбольний турнір пам'яті Петра Слободяна
13 Липня 2021
Щороку, 12 липня, на свято Петра й Павла у Шепарівцях відбувається турнір з футболу на призи Петра Слободяна. Цьогоріч вперше змагання відбулись без пана Петра. Він покинув цей світ минулого року.

У  турнірі взяли участь чотири команди: ФК "Варатик" (Коломия), збірні сіл Лісна Слобідка, Лісний Хлібичин та Шепарівці. Переможцями стали гравці коломийського клубу «Варатик».

"Вітаю всі команди, які вшанували пам'ять видатного уродженця краю. Дякую Вам за справжній футбол, за який не було б соромно самому Петру Слободяну, - володареві Кубка кубків, супер-кубка УЄФА, чемпіону Європи серед молодіжних команд 1976 року, чемпіону СРСР 1977 років в складі київського ”Динамо”", - пише 
Богдан Станіславський.

До слова, кар’єру Петро Слободян розпочав у бучацькому «Колосі», звідки перейшов у тернопільський «Авангард». Наступна сходинка – два сезони у «Дніпрі», куди його запросив Валерій Лобановський. Власне, саме цей видатний тренер привів Петра Слободяна у київське «Динамо». Упродовж наступних п’яти років – шести чемпіонатів, включаючи два коротких 1976-го, він виступав за провідну команду України. У 103 матчах на внутрішній і міжнародній арені за «Динамо» він відзначився 16 голами.

У 1977 через травму Петро Слободян переходить у «Локомотив». Вибір був обумовлений насамперед тим, що в Москві була клініка доктора Миронова, постійним відвідувачем якої став нападник. Зарекомендувати себе якнайкраще в «Локомотиві» теж не вдалося і, розуміючи, що вийти на той рівень, який був у нього раніше, та грати у такій команді, як «Динамо», вже не пощастить, Слободян закінчив кар'єру футболіста, хоча йому було лише 27 років.

Після цього Петро Слободян почав працювати викладачем на кафедрі фізичного виховання університету імені Тараса Шевченка, де згодом став завідувачем кафедри. Паралельно виступав за команду ветеранів київського «Динамо», яку певний час навіть очолював. Після завершення роботи у київській «Оболоні» вирішив більше уваги приділяти сім'ї та повернутися до викладацької діяльності.

Слободян змусив запам’ятати своє прізвище навіть закордонних фахівців і любителів футболу.

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та на відкритому повітрі
На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та на відкритому повітрі
Немає опису світлини.
На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять та на відкритому повітрі
На зображенні може бути: одна або кілька осіб, люди стоять та трава
На зображенні може бути: 1 особа, дитина, стоїть та трава
На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять, люди сидять та трава
На зображенні може бути: 4 людини, люди сидять, люди стоять та на відкритому повітрі
На зображенні може бути: 7 людей, люди стоять та на відкритому повітрі
На зображенні може бути: 9 людей, люди стоять та на відкритому повітрі
На зображенні може бути: 12 людей, люди стоять та на відкритому повітрі
На зображенні може бути: 9 людей, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять та трава


    18 Жовтня

    17 Жовтня