.
.

100 років української Соборності

100 років української Соборності
22 Січня 2019

22 січня 1919 р. на Софіївській площі в Києві відбулося урочисте проголошення Універсалу про об'єднання УНР і ЗУНР у соборну та єдину Україну.

“Сто років соборності окреслили кордони на карті, проте не для всіх окреслили їх у свідомості. Іноді ми схильні триматись своєї ділянки цього кордону, забуваючи одну просту річ: кордон, він як електроповодка – коли рветься в одному місці, без світла лишається весь будинок. Тому весь будинок і повинен бути зацікавлений у тому, аби ніде не рвалось. Саме тому нині всі ми й змушені разом відновлювати наші кордони. Адже йдеться тут не про шматок території, що знаходиться десь поза полем твого зору. Йдеться про те, що кордони стосуються всіх, кого вони окреслюють. Інакше не буває”. Сергій Жадан.

До Дня Соборності Український інститут національної пам’яті ініціював відкриття в усіх обласних центрах виставки «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України», створеної у співпраці з видавництвом «Родовід». Виставка дає можливість простежити еволюцію державного символу від часів Русі до сьогодення. Тут можна побачити зображення Тризуба в інтерпретації Василя Кричевського, Георгія Нарбута, Павла Ковжуна Роберта Лісовського, Миколи Битинського, Ніла Хасевича, Святослава Гординського, Андрія Гречила, Івана Турецького, Олексія Кохана та ін.

Виставка демонструватиметься в усіх областях. У нашій області виставку відкриють 23 січня о 12 год. в Івано-Франківському краєзнавчому музею (вул. Галицька, 4 а, м. Івано-Франківськ)
У Коломиї сьогодні, 22 січня, о 14 год. в МПК “Народний дім” відбудуться урочистості та святковий концерт «Соборна і вічно жива!»    24 Листопада

    23 Листопада


Коломия доставка піцца