Адаптивний карантин: Ляшко розповів про нове зонування

Адаптивний карантин: Ляшко розповів про нове зонування
10 Лютого 2021

МОЗ запропонує уряду нове зонування України під час адаптивного карантину, який запровадять в лютому.

Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко на форумі «Україна 30» у вівторок, 9 лютого.

«Зараз ми запропонуємо уряду новий світлофор - зони епідбезпеки, які будуть існувати в Україні в середині лютого може в кінці лютого», - сказав Ляшко.

Україну планують розділити на 3 або 4 зони за рівнем епідеміологічної небезпеки.

«Вони (регіони - ред.) будуть розділені на декілька зон, 3 або 4, і вони будуть показувати чіткі маячки, де ситуація стабілізується і де потрібно вживати додаткових заходів», - сказав Ляшко.

Він зазначив, що ключовою річчю в новому адаптивному карантині буде здатність системи охорони здоров'я надавати медичну допомогу всім, хто її потребує.

«Коли ми говоримо про інші рівні епіднебезпеки, які ми хочемо ввести в адаптивному карантині: зелений, жовтий, помаранчевий, то вони стосуватимуться не карантину, вони звітуватимуть і показувати органам місцевого самоврядування, бізнесу або іншим про те, що є ризик подальшого розвитку епідемії в конкретному регіоні, що може привести до негативних наслідків: збільшення кількості хворих, збільшення кількості госпіталізацій і, можливо, потенційний ризик, що система охорони здоров'я може не впоратися», - додав Ляшко.