Байден приїхав до Києва

Байден приїхав до Києва
20 Лютого 2023
Президент США Джозеф Байден перебуває з візитом у Києві 20 лютого.

Байдена помітили біля Михайлівського собору. Під звуки повітряної тривоги президент США вшанував пам'ять загиблих захисників України.

Згодом те, що президент США перебуває у Києві, офіційно підтвердив у Telegram Зеленський, опублікувавши спільне фото з Байденом. 

Пряма мова Зеленського: "Джозефе Байдене, вітаю в Києві! Ваш візит – це надзвичайно важливий прояв підтримки для всіх українців". 

 
ФОТО ОП

 Видання Washington Post назвало візит Байдена "несподіваним, драматичним і ризикованим".

Дослівно Washington Post: "У понеділок президент Байден здійснив драматичний, неоголошений візит до Києва, демонструючи сильну американську підтримку Україні всього за чотири дні до річниці повномасштабного вторгнення Росії.

Цей ризикований візит до української столиці, яка перебуває під загрозою ракетних обстрілів, свідчить про постійну прихильність США, найбільшого фінансового та військового спонсора зусиль України, спрямованих на відсіч російським загарбникам на її території".

Видання зазначає, що в столиці України було введено жорсткий режим безпеки, рух автомобілів було зупинено, і навіть пішоходи не могли потрапити на деякі вулиці.

Незабаром після цього в місті спрацювала сирена повітряної тривоги. Повітряна тривога оголошена по всій території України. 

Видання New York Times повідомило, що Байден прибув до Києва залізницею. Візит до Києва відбувся таємно з міркувань безпеки.  

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак назвав візит Байдена "стратегічним".

Пряма мова Єрмака: "Повірте, візит Джо Байдена – стратегічний. Вирішуються чимало питань і будуть пришвидшені ті, які підвисли.
Наша спільна мета – перемога України над Росією і тріумф українських воїнів та західної зброї". 

 
ФОТО ОП