.
.

Експерт розповів жахливі подробиці катувань людей, тіла яких знайшли у Франківську

Експерт розповів жахливі подробиці катувань людей, тіла яких знайшли у Франківську
20 Березня 2018
Сьогодні, 20 березня в Івано-Франківську відбулась прес-конференція щодо перепоховання останків 134 жертв НКВД віднайдених на Ленкавського.

Як розповів судмедексперт зі Львова Омелян Левицький, який проводив дослідження останків, ці люди були закатовані з особливою жорстокістю.

«Минуло більше 70 років від того трагічного "золотого" вересня 1939 року, але відлуння тих часів досі дає про себе знати. Пошкодження, які виявлені на цих скелетах і механізм їх виникнення дають вичерпну інформацію на питання, які тортури вони перенесли в застінках НКВД", каже судмедексперт.

За словами Омеляна Левицького, в результаті розкопок та експертиз встановили, що там були поховані люди різної статі і різного віку. Зокрема було віднайдено два дитячих скелети 10 і 16 років, 20-30-річних було 24 скелети, 31-40 років - 42 скелети, 41-50 років було 28 останків, 51-60 років - 15 останків, 61 і старше було 10 скелетів. Ще тринадцятьом останкам не вдалося встановити вік, оскільки вони були дуже потрощені. 

Нагадаємо, цієї суботи прикарпатців просять провести в останню путь 134 жертви НКВД.

"Я вже давно займаюся цим, але хочу сказати, що для цих жертв характерна особлива жорстокість катувань. Із 134 останків, 70 черепів були повністю розтрощені, ще 50 мають пошкодження основ черепа від ударів тупими предметами. У 14 черепів були вдавлені переломи. Також на черепах виявлені 47 вхідних і 36 вихідних вогнепальних пошкоджень. Варто зауважити, що на склепіннях 12 черепів виявлені тільки вихідні вогнепальні пошкодження, що свідчить про те, що жертві стріляли в підборіддя, очі чи відкритий рот, коли він кричав", - пояснює експерт. 

Також під час експертизи на останках виявили понад півсотні переломів нижньої щелепи, зламані ребра, плечові та стегнові кістки. Левицький каже, що про жорстоке поводження з ув'язненими свідчить і те, що тільки у 16 випадках з 134 черепи були відносно цілі, а решта були дуже пошкоджені травмами.

"Були навіть випадки відділення лицьової частини черепа від мозкової. Вони виникають при різкому ударі в перенісся важким предметом. Також виявлено 14 випадків вдавлених чи дірчатих переломів. Їх спричинили напильником, молотком, цвяхами, кайлом, бруском, ручкою пістолета чи черевиком", - зауважує судмедексперт.   

Про особливу жорстокість катів НКВД за словами Левицького свідчать ушкодження, які знайшли на двох жіночих черепах.

"В одному жіночому черепі ми знайшли три вогнепальні пошкодження. Цей череп належав жінці віком за 80 років. Таку жінку можна було вбити одним криком НВДиста, а в неї стріляли три рази. Вона померла від першого пострілу, але озвірілий кат вистрілив ще двічі у мертве тіло. Аналогічні пошкодження були і на другому черепі жінки схожого віку, але в неї ще виявили перелом шийних хребців від різкого удару пошиї під час допиту", - підсумував свій звіт Омелян Левицький.
Джерело:  http://www.blitz.if.ua/


    8 Грудня

    7 Грудня


Коломия доставка піцца