Як раніше на Прикарпатті, під Полтавою стався вибух на газопроводі «Уренгой-Помари-Ужгород» (відео)

Як раніше на Прикарпатті, під Полтавою стався вибух на газопроводі «Уренгой-Помари-Ужгород» (відео)
18 Червня 2014

Поблизу села Пестичівське Лохвицького району Полтавської області трапився вибух на газопроводі "Уренгой-Помари-Ужгород".

Про вибух ВВС Україна повідомили очевидці події. Також факт вибуху підтвердили в МНС Полтавської області.

“Близько 14.00 ми почули дуже сильний гул. Шум стояв такий, що ніби колона танків їде. Сам газопровід знаходиться від нас десь за 18 км від нас, але навіть нам було видно величезний стовп полум’я”, — розповів очевидець на ім’я Орест з села Христинівка Полтавської області.

За його словами, над місцем вибуху зібралась величезна свинцева хмара, яка зараз стоїть над селом Христинівка.

Водночас представник МНС в Полтавській області Світлана Рибалка повідомила, що на газопроводі сталась розгерметизація, яка супроводжувалась вибухом. Газопровід пролягає на глибині двох метрів.

Причини розгерметизації в МНС прокоментувати не змогли.

“Ми не знаємо, що саме стало причиною цього. Те, що говорять, що це був теракт, такого немає”, — розповіли в МНС.

Села, що знаходяться поблизу, за словами пані Рибалки, не постраждали, а пожежу, спричинену вибухом, загасили.

Диверсія на газопроводі в Полтавській області — чергова спроба з боку Росії дискредитувати Україну як партнера в газовій сфері, заявив глава МВС Арсен Аваков. Про це повідомляє прес-служба МВС.

“Наразі подача газу по цій гілці газопроводу перекрита, небезпека масштабнішої катастрофи усунена, станом на 16-40 вогонь загасили. Транзит газу здійснюється за резервною гілці в повному обсязі”, — повідомляє Аваков.

“Оперативна група МВС проводить слідчі дії з визначення причин вибуху. Розглядається декілька версій події, в тому числі, ключова версія — терористичний акт”, — зазначив міністр МВС.

“За словами місцевих жителів, безпосередньо перед загорянням, вони чули два сильних хлопки, що може свідчити про умисні вибухи”, — каже Аваков.

На даний момент слідчим управлінням відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 292 Кримінального кодексу України. У разі підтвердження ключової версії, справа буде перекваліфікована за статтею тероризм, зазначає прес-служба МВС.

Вікна