Родичів героїв Небесної сотні понад годину не пускали в Адміністрацію Президента (відео)

Родичів героїв Небесної сотні понад годину не пускали в Адміністрацію Президента (відео)
8 Липня 2014
Сьогодні, 8 липня, родичі загиблих під час Революції гідності прийшли до Адміністрації Президента України. Вони вимагали, щоби Петро Порошенко присвоїв воїнам Небесної сотні звання Героїв України.


«Наші діти йшли на Майдан за ідею, за свободу. Ми не раз звертались до Президента, щоб Небесній сотні присвоїли звання героїв, а територію, де точилися найжорстокіші бої, зробили пішохідною. Бо вона уся в крові», – розповів батько героя Небесної сотні Петро Синенко.

Із гаслами: «Порошенко, годуй родини Майдану» та «Порошенко, Небесна сотня – герої Майдану» люди вимагали аби Гарант Конституції вийшов до них. Та після майже годинного чекання із адміністрації до людей ніхто не виходив. Тому родичі загиблих самі намагались увійти в будівлю Адміністрації Президента.

Ця спроба не вдалася. Двері АП були міцно зачинені, а вхід охороняли хлопці у камуфляжній формі. «Це хлопці з різних сотень Майдану. Ми стоїмо тут, щоб унеможливити провокації та погроми. У нас такий наказ», – пояснив один з хлопців, які фактично захищали Адміністрацію Президента. На прохання пояснити, чий саме наказ вони виконують, «самооборонці» не відповідали. Як стало відомо – це бійці батальйону «Київ-1».


До цього пікету долучились представники сотень самооборони, які досі живуть у наметовому містечку на Майдані Незалежності. Вони прийшли на підтримку родичів Небесної сотні. «Сьогодні зранку на Майдані знову була провокація, яка, швидше за все, мала на меті унеможливити наш прихід сюди. Та попри це, ми підтримуємо ці сім’ї, і хочемо, щоб Петро Порошенко вийшов до них», – заявив сотник центральної сотні самооборони Майдану Леонід Закружевський.

Приблизно через годинупредставникам родин героїв Небесної Сотні дозволили увійти до Адміністрації Президента і поінформувати про свої вимоги. Людей запросив перший заступник голови Адміністрації президента Геннадій Зубко.