Продавці штучних квітів і ритуальних вінків зазнають збитків через екологічну агітацію УГКЦ

Продавці штучних квітів і ритуальних вінків зазнають збитків через екологічну агітацію УГКЦ
10 Липня 2014

На Прикарпатті підприємці, що виготовляють ритуальну атрибутику зазнають нечуваних збитків через просвітницькі кампанії екологів та заклики священиків.

Цьогоріч священнослужителі УГКЦ  розпочали закликати  вірян не  приносити на гроби померлих родичів пластикові квіти та вінки. Із такими проханнями церковні отці звертались до людей після Богослужінь перед Великоднем та святом Трійці. Адже, традиційно саме в цей період прикарпатці відвідують могили покійних родичів та приводять до порядку гроби.

Натомість, людей просили не купувати пластикових вінків та квітів і не приносити їх на похоронні процесії та до могил. Отці наголошують на велику шкоду для природи і здоров’я людства від таких штучних «прикрас», а також заявляють, що пластиковим квітам не місце на похороні чи цвинтарі.

Священики наголошують, що померлим необхідні молитви, а не вінки. Крім того, останнім часом самі вінки є досить дорогими і витрачатись на них – марна трата грошей. Набагато краще ці гроші передати родині померлого або замовити за нього заупокійні Богослужіння.

Як виявилось, краяни прислухались до слів священиків і тепер на кладовищах більше живих квітів ніж пластикових вінків. Адже, як зауважує у розмові з кореспондентом «Бліц-Інфо» франківчанка Марія Романчук,вона, як ніхто інший, відчула шкоду для свого бюджету.

Понад десять років вона та її чоловік виготовляли похоронні вінки із пластикових квітів. Це практично був сімейний бізнес, який зараз не приносить попередніх прибутків.

«За останні два місяці ми не продали жодної пластикової квітки, а за вінки взагалі люди майже не питають. Прибутки від такого товару були нашим основним сімейним бюджетом, якого зараз ми позбулися, на жаль», — скаржиться жінка.

Тепер прикарпатській родині доведеться шукати альтернативи, бо закуповувати квітки для виготовлення вінків вже ризиковано.

Вікна