«Майданівці» підуть воювати на Схід, якщо Аваков і нардепи пошлють туди своїх синів

«Майданівці» підуть воювати на Схід, якщо Аваков і нардепи пошлють туди своїх синів
15 Липня 2014

Жителі наметового містечка у центрі столиці висунули умову, за якої вони готові згорнути Майдан і піти воювати на Схід.

«Ми готові звільнити Майдан від наметів і піти на фронт», – таку інформацію передав ТСН телефоном Іван Кочмар, який називає себе керівником чоти, третьої сотні. Ми зустрілися з ним біля намету, де зібралися його товариші. Усі – обурені учорашнім виступом Арсена Авакова в ТСН-тижні, де він називає теперішній Майдан проектом ФСБ. Такі звинувачення пожильці Майдану називають образливими й безпідставними і висувають владі свої умови для звільнення Майдану.

«Ми хочемо, щоб пан Аваков послав свого сина поряд з нами! І всі, хто там сидить у Верховній Раді, хай теж збирають своїх дітей, і ми всі підем. Але тільки в тому випадку, якщо вони приведуть своїх дітей і скажуть: ось вони підуть з вами!», – розповідає Іван Кочмар. Один з «майданівців» каже, що намагався записатися до батальону «Крим», але йому чомусь відмовили попри гарну фізичну форму. Таких, забракованих, тут кілька.

Чотовий Іван Кочмар каже: на Майдані вони збирають допомогу військовим. Це одна з причин, чому тут сидять. Пожильців Майдану обурює, що журналісти знімають на Майдані лише «чорні плями». Плями – це чоловіки напідпитку: вони тут на кожному кроці. Жителям Майдану не подобається, коли показують їхній побут, коли згадують так звані «сотні» у контексті кримінальних історій. Не подобається настільки, що журналістам погрожують. І при цьому звинувачують медіа у необ’єктивності. Тут в один голос запевняють: лишаються, бо революція ще не перемогла, бо з громадою нова влада не рахується. Але аргументів, що форми протесту та тиску на владу мають бути вже іншими, чути не дуже хочуть.

Частина майданівців перебралася в інше місце, до Київської фортеці. Інші записалися до добровольчих батальйонів. Хто залишається в центрі, навіть самоборонівці не знають. «Не можу говорити цифрами, але більшість із тих, хто стоять на Майдані, поприїжджали сюди весною. Багато хто каже, що вони там від початку, але зараз це важко перевірити. Я вважаю, що Майдан свою функцію виконав», – каже Данило Кех, керівник виконавчого комітету самооборони Майдану.

Психологи кажуть, що людям, які справді були тут від початку Майдану, бачили і пережили розстріл Небесної Сотні, і ніяк не можуть вийти з того бою, потрібна кваліфікована допомога, бо в них – посттравматичний стрес. Такі тут теж є. Але влада продовжує вмовляти їх розійтися.

Нагадаємо, генпрокурор не виключає силового варіанту звільнення центру Києва від наметів.    22 Вересня

    21 Вересня