Героя Небесної сотні назвали кращим дописувачем Вікіпедії

Героя Небесної сотні назвали кращим дописувачем Вікіпедії
11 Серпня 2014
Засновник Вікіпедії Джиммі Вейлз 10 серпня посмертно оголосив дописувача Вікіпедії Ігоря Костенка, який загинув 20 лютого 2014 року під час протистояння на вулиці Інститутській у Києві, вікіпедистом року.

Про це повідомила прес-служба ГО «Вікімедіа Україна».

Про присудження Ігореві Костенку, герою Небесної сотні, студенту Львівського національного університету імені Івана Франка, відзнаки було оголошено на церемонії закриття Вікіманії – щорічної конференції, яка збирає дописувачів та активістів Фонду «Вікімедіа» з усього світу, що проходила цього року у Лондоні.

Джиммі Вейлз зазначив, що історія Ігоря Костенка справила на нього глибоке враження, тому він вирішив вручити цю нагороду саме українцеві. Крім того, нагорода є оцінкою вікіспільноти великого внеску Ігоря у розвиток Вікіпедії, активної популяризації ним ресурсу в соціальних мережах та відстоювання ним громадянської позиції ненасильницькими методами, – зауважив Вейлз.

Відзнака «Вікіпедист року» присуджується за найбільші досягнення редакторів Вікіпедії. Вона вручається щороку на церемонії закриття Вікіманії особисто засновником Вікіпедії Джиммі Вейлзом. Ігор Костенко став першим українцем, який отримав цю нагороду: в попередні роки були відзначені представники Казахстану, Нігерії та Франції.

Ігор Костенко – журналіст інтернет-видання «Спортаналітика», студент-географ Львівського національного університету імені Івана Франка, активіст Євромайдану. Був активним дописувачем української Вікіпедії, за два з половиною роки написав понад 280 статей, зробив понад 1600 редагувань. Ігор також займався популяризацією редагування української Вікіпедії в соціальних мережах через групу дописувачів української Вікіпедії у Фейсбуку, яку він створив та адміністрував. Він також виступив з ідеєю проведення Вікіфлешмобу, запросивши в певний день якомога більшу кількість українців написати нові статті до Вікіпедії. На жаль, ця ідея була реалізована лише після смерті Ігоря – Вікіфлешмоб відбувся 27 квітня 2014 року і був присвячений його пам'яті. Ігор Костенко був убитий 20 лютого 2014 року під час протистояння на вулиці Інститутській у Києві.