Червоний Хрест закликає долучатися до місяця милосердя

Червоний Хрест закликає долучатися до місяця милосердя
21 Вересня 2015

Від 20 вересня до 20 листопада 2015 року на Івано-Франківщині, й зокрема в Коломиї й Коломийському районі, проходить місячник обласної організації Товариства Червоного Хреста України під гаслом «Будьмо милосердні, допоможемо потребуючим».

Про місячник милосердя ще раз наголосила в розмові голова коло­мийської організації Товариства Чер­воного Хреста Людмила Ма­карова та закликала не бути байдужими до тих, хто нас оточує, проявляти до людей, які того потребують, чуйність та увагу, та не стояти осторонь добрих справ, зокрема й місяч­ника милосердя. Відтак при­носити необхідні речі та продукти харчування для соціа­льно незахищених верств насе­лення, переселенців, тобто пе­ре­міщених осіб з території проведення антитерористичної операції та з Автономної Рес­публіки Крим, поранених бій­ців, сімей, які залишилися без годувальників, вдів, дітей-сиріт.

До того ж, сьогодні на базі Коломийського Товариства Червоного Хреста проживає понад десять переселенців з Донецької та Луганської областей та сім’я погорільців з вул. Івана Франка, у яких на руках малолітні діти, а невдовзі з’явиться ще одне нове життя. Житла свого пого­рільці не мають. Та навіть там, де попередньо мешкали, ніхто з членів сім’ї не про­писаний. Та й квартира та, яка згоріла, – спірне питання в родині. Через що й оббиває Людмила Макарова пороги чиновників, просить про допо­могу щодо забезпечення житлом цих людей, бодай десь їх про­писати та знайти бодай якесь житло. Хоча, найперше, все ж веде пере­мовини з родичами постраж­далих від вогню, б’ючи на милосердя до ближнього, тим більше рідного. Тим паче, що ось-ось в родині буде поповнення. Та й за інших, тобто пе­реселенців, потрібно думати щодня, бути з ними толерант­ними, терпеливими, дослуха­тися до проблем та сприяти їхньому вирішенню. Адже переселенці, що б та хто не казав, постраждали від стихії неого­лошеної війни. Боронь Боже таке пережити. А ці люди знову ж під опікою Червоного Хреста, з їхніми болями, про­блемами, невирішеними питаннями…

Власне, й мета цього місячника, й на чому знову наголошує Людмила Макарова – допомогти людям зрозуміти принципи добра, милосердя, гуманізму. Зокрема, привернути увагу суспільства до проблем найбільш соці­ально незахищених верств населення.

Тому оголошується збір коштів, вживаного одягу, взут­тя, миючих засобів, продуктів харчування, шкільного при­ладдя, посуду, іграшок та інших речей першої необхідності для потребуючих.

«Шановні співвітчизники! Відкрийте свої серця для співчуття і горя ближнього, допоможіть бідним і знедо­леним! Приєднуйтесь до нас і творімо милосердя разом!» – закликають у Червоному Хресті.

Допомогу можна приносити в організацію Товариства Чер­воного Хреста, що по вул. Петлюри.

Олеся Отта, Коломийські ВІСТИ