Опитування: три чверті українців святкуватимуть День Перемоги

Опитування: три чверті українців святкуватимуть День Перемоги
7 Травня 2013

Для переважної більшості українців (82%) День Перемоги, 9 травня, є великим святом, звичайним вихідним його вважають 13% українців, а для 3% жителів 9 травня є звичайним днем тижня.

Про це свідчить дослідження громадської думки жителів України, проведене компанією Research & Branding Group 19-29 квітня 2013 щодо їх ставлення до 9 травня - Дня Перемоги.

Найбільше тих, для кого 9 травня - це велике свято серед жителів півдня (91%), сходу (89%) та центру (87%) України, серед людей віком 50-54 роки (87%) та старше 55 років (88%), а також серед міських жителів (86%). Як звичайний вихідний 9 травня найчастіше сприймають жителі заходу України (28%), молодь до 30 років (19%).

Для більшості українців (79%) значущість Дня Перемоги залишилася незмінною. Кожен десятий українець (10%) стверджує, що значущість свята для нього зросла порівняно з попередніми роками, 8% вважають, що значущість свята для них останніми роками знизилася.

Більшість українців (75%) 9 травня має намір святкувати День Перемоги, тоді як 18% жителів країни його не святкуватимуть. Зокрема, на заході України 50% населення мають намір святкувати День Перемоги, 42% не мають наміру це робити.

У більшості українців є родичі та близькі, які загинули (68%) під час Великої Вітчизняної та Другої світової війни. Найбільше загиблих у роки війни родичів і близьких у жителів центральної (74%) та південної (73%) України.

87% українців знають про життя своїх близьких і родичів під час війни: 44% опитаних - багато дізналися безпосередньо з оповідань, сімейних архівів, а 43% - знають про життя своїх близьких і родичів у роки війни у загальних рисах. 60% українців розмовляють у своїй сім'ї про минулу війну, 39% - ні. Найчастіше про війну розмовляють українці старшого покоління: віком 50-54 роки (70%) та люди старше 55 років (72%).

Збір інформації здійснювався методом особистого інтерв'ю в 24 областях України, Автономній Республіці Крим, містах Києва та Севастополі. Респондентів відбирали за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю та віком. Обсяг вибіркової сукупності становив 2178 людей. Очікувана середня похибка вибірки становить +/-2,2%.

Раніше повідомлялося, що найпопулярнішим офіційним святом в українців є Великдень, а День Конституції посів перше місце серед найменш популярних. Про це свідчать результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології.

NEWSru.ua    22 Вересня

    21 Вересня