Прикарпатський юрист пояснив нюанси нових правил щодо поховання

Прикарпатський юрист пояснив нюанси нових правил щодо поховання
14 Березня 2018

Інформація про те, що з 15 березня українці не зможуть вільно поховати людину, яка померла навіть вдома власною смертю наробила чимало галасу.

Адже, так звані “правки Лозового” до Кримінального кодексу передбачають, що без довідки з суду поховання буде просто неможливим. Та чи дійсно це так? Франківський юрист Ігор Фріс пояснює, що таке “нововведення” діятиме виключно в межах кримінального провадження. Про це нотаріус написав на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

“Коротко стосовно «закону про поховання». За кримінально-процесуальним кодексом України, будь-яку експертизу, в тому числі судово-медичну, з 15 березня призначатиме слідчий суддя. Ця експертиза буде проводитися виключно в межах кримінального провадження”, – написав Ігор Фріс.

Обов’язковим є проведення експертизи у випадках насильницької смерті, і проводитиметься вона під час досудового розслідування лише після реєстрації повідомлення про кримінальне правопорушення.

“Експерт видає лікарське свідоцтво про смерть, якщо вона настала внаслідок: травми, отруєння, струму чи інших зовнішніх факторів; штучного аборту, який зроблено не в медзакладі; раптово у дітей віком до 1 року; якщо особа померлого не встановлена”, – пояснює правник.

Джерело:  http://versii.if.ua/