Україна переходить до другого етапу вакцинації – Степанов

Україна переходить до другого етапу вакцинації – Степанов
19 Березня 2021

Про це міністр охорони здоров'я Максим Степанов у виступі з трибуни Верховної Ради, пише УП.

На цьому етапі якому держава вакцинує людей із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і тих, хто надає медичні послуги, з наступного тижня почнуть працювати стаціонарні пункти  щеплень. 

"Дорожня карта вакцинації передбачає п'ять основних етапів. Менше, ніж за місяць, а, як відомо, перше щеплення в Україні зробили 24 лютого, ми перейшли до другого етапу вакцинації. З наступного тижня розпочинається робота стаціонарних пунктів щеплення та вакцинація сімейних лікарів". 

Голова МОЗ також повідомив, що "на сьогодні в Україні вакциновано 92 713 людей".

До цього часу мобільні бригади приїжджали в лікарні для вакцинації медиків. Також залишками доз вакцинували публічних осіб. 

У грудні Оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я України з вакцинокерованих інфекцій затвердив дорожню карту з вакцинації населення проти COVID-19. 

Передбачалося 5 таких етапів: 

I: січень – квітень 2021 року – люди із найвищим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19 (за планом – близько 367 тисяч людей);

II: квітень – червень 2021 року – люди із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто надає медичні послуги (близько 2,5 мільйона людей);

III: червень – вересень 2021 року – люди із високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави (близько 7,2 мільйона людей);

IV: вересень 2021 – березень 2022 року – люди із підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави (близько 11 мільйонів людей).

V:  після реалізації 1-4 етапів і в умовах високої доступності вакцин – дорослі від 18 років, які не увійшли до пріоритетних груп (близько 13 мільйонів людей).

Вакцинація є добровільною і для людей із груп ризику безкоштовною.