За роки незалежності українки всемеро менше стали робити аборти і в тричі менше вмирати при пологах

За роки незалежності українки всемеро менше стали робити аборти і в тричі менше вмирати при пологах
8 Травня 2013

Рівень дитячої і материнської смертності суттєво знизився за роки незалежності. Про це повідомили в прес-службі Міністерства охорони здоров'я України. У прес-службі зауважили, що якщо в 1992 році рівень материнської смертності в Україні становив 39,7 на сто тисяч немовлят, народжених живими, то в 2012-му цей показник зменшився до 12,5.

"Рівень дитячої смертності також знизився з 14,7 на 1000 народжених живими у 1995 році до 8,14 в 2012 році, проте вона залишається вище, ніж в країнах Європи", - зазначили в прес-службі і наголосили, що "важливим фактором розладів репродуктивного здоров'я є аборти, які завдають непоправної шкоди здоров'ю і в першу чергу репродуктивному".

За даними МОЗ, протягом останнього десятиліття рівень абортів суттєво знижено - з 82 на 1000 жінок фертильного віку в 1990 році до 12,36 у 2012 році. Значно збільшилася кількість жінок, які користуються сучасними контрацептивами.

Для вирішення цих проблем в більшості регіонів країни створено мережу служб планування сім'ї та дитячої і підліткової гінекології, а також мережу "Клінік дружніх до молоді", яка налічує понад 100 таких закладів. Пропаганда здорового способу життя для збереження репродуктивного здоров'я здійснюється в консультативних пунктах центрів соціальних служб для молоді.

Також в МОЗ заявили, що головна і найбільш яскрава прикмета змін вікової структури населення України - старіння населення, що виявляється в зростанні частки людей похилого віку і зниженні частки молодих людей.

NEWS.ru.ua    19 Вересня

    18 Вересня