Безвіз ⏤ буде! Скоро. Можливо.

Безвіз ⏤ буде! Скоро. Можливо.
18 Листопада 2016

Країни-члени ЄС вчергове вирішили, коли ж саме запрацює український безвіз. На цей раз рішення звучить так: 

безвізовий режим для України та Грузії набуде чинності одночасно зі стартом роботи нового механізму призупинення "безвізу", узгодження якого зараз завершується.

Таке рішення ухвалене комітетом постійних представників кран-членів ЄС, його оприлюднено на сайті Ради Євросоюзу. 

17 листопада Комітет постійних представників узгодив від імені Ради ЄС позицію для переговорів щодо лібералізації візового режиму для України. Він підтвердив пропозицію Комісії надати для безвізового в'їзду для громадян ЄС під час поїздок на територію України і для громадян цієї країни під час поїздок в ЄС, на термін перебування до 90 днів протягом 180-денного періоду.  

Рада вважає, що набуття чинності лібералізації візового режиму для України відбудеться одночасно із набуттям чинності нового механізму призупинення (безвізового режиму). 

Таким чином, Україна отримає безвізовий режим одночасно з Грузією, щодо якої таке рішення вже було схвалене раніше. 

Призупинення безвізового режиму буде можливе в разі, якщо міграція з окремих країн різко зросте і залишатиметься аномально високою протягом значного періоду (очікується, що йтиметься про 3 місяці). 

"Надавши зелене світло (цьому рішенню), Рада ЄС продемонструвала свою прихильність безвізовому режиму для громадян України, беручи до уваги, що всі вимоги (Плану дій візової лібералізації) були виконані. Справжні реформи слід заохочувати", - заявив Петр Яворчик, представник словацького головування в ЄС.

УП