Україна однією ногою стоїть у путінському Митному союзі

Україна однією ногою стоїть у путінському Митному союзі
31 Травня 2013

Участь України в Митному союзі в статусі спостерігача, підписання меморандуму про який відбудеться на саміті в Мінську, є важливою проміжною перемогою Москви в боротьбі за майбутнє України, пише оглядач німецького видання Die Welt Герхард Гнаук. Для Києва зближення з МС "має стратегічне значення", адже вже розроблено Угоду про асоціацію країни з ЄС, що передбачає, серед іншого, створення великої зони вільної торгівлі з Європою. Як відомо, його підписання заплановане на саміт "Східного партнерства" у Вільнюсі в листопаді 2013 року. А тому, підкреслює видання, "повне членство України в МС, головну роль в якому відіграє Росія, було б несумісним з асоціацією з Євросоюзом".

Правда, поки що, продовжує автор, "невідомо, наскільки великий успіх Москви, адже за старою доброю радянською традицією зміст договору залишається секретним до його підписання".

Прем'єр-міністр країни Микола Азаров виступив на захист рішення, заявивши, що "статус спостерігача в МС дасть можливість Україні брати участь у прийнятті рішень. Не з правом вирішального голосу, але з правом дорадчого". Також, запевнив Азаров, "країна не обмежиться статусом спостерігача". Вже створена робоча група, що вивчає можливість приєднання України до цілої низки угод МС.

Все це, підсумовує Гнаук, "сильно змахує на "Союз à la carte", або ж участь у дусі "3+1", про який вже говорив президент Янукович".

У свою чергу, ряд українських та європейських політиків виступили проти подібного зближення з Росією. Так, Віталій Кличко вважає, що "МС не принесе Україні будь-яких дивідендів ні в короткостроковій, ні тим більше в довгостроковій перспективі". Набагато важливіше, на думку політика, підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Глава делегації Європарламенту в Комітеті парламентської співпраці "ЄС-Україна" Павел Коваль взагалі зажадав від Брюсселя вплинути на ситуацію. "Якщо цього не станеться зараз, Україна остаточно повернеться на Схід і стане частиною євроазійського співдружності". Україна, як висловився політик, перебуває у "точці неповернення".

NEWSru.ua