Громадяни Росії, Узбекистану та Киргизстану скоїли теракт в аеропорту Стамбула – спецслужби

Громадяни Росії, Узбекистану та Киргизстану скоїли теракт в аеропорту Стамбула – спецслужби
2 Липня 2016

Теракт в аеропорту Стамбула здійснили вихідці з Росії, Узбекистану та Киргизії, – інформує hromadske.ua.

Відповідну заяву за результатами розслідування спецслужб зробив турецький чиновник.

Газета Hurriyet писала, що один з терористів-смертників, які скоїли самопідрив в аеропорту Стамбула, міг бути вихідцем з Чечні. Видання називає його ім’я – Осман Вадіно. Турецькі спецслужби вважають, що він прибув в країну з сирійського міста Ракка. Офіційного підтвердження цієї інформації на даний момент немає.

Інша турецька газета Yeni Safak пише з посиланням на джерела в поліції, що організатором теракту в Стамбулі став виходець із Чечні Ахмед Чатаєв, а троє смертників були вихідцями з Дагестану, Киргизії і Узбекистану. В цілому, за інформацією видання, в підготовці теракту брали участь вісім чоловік, з яких троє були його виконавцями, один вже затриманий, а ще чотирьох розшукують.

28 червня в міжнародному аеропорту Стамбула імені Ататюрка було здійснено кілька атак, які влаштували терористи-смертники. За офіційоною інформацією нападників було троє. Вони силою намагалися пройти до зали міжнародного аеропорту. У сутичці з офіцерами безпеки сталась стрілянина, після чого стались три вибухи.

За останньою інформацію внаслідок теракту загинули 42 особи, 239 дістали поранення. Зауважується, що більшість загиблих є громадянами Туреччини, але іноземці серед них також є. Серед загиблих є поліцейські.

Відповідальність за напад поки не взяла на себе жодна організація. Турецька поліція підозрює, що до вибухів причетна «Ісламська держава».

Також повідомляється, що внаслідок теракту в аеропорту Стамбула загинула українка і поранено одного громадянина України.

30 червня у Туреччині затримали 13 підозрюваних у причетності до терактів в аеропорту.