Спецслужбам США знову дозволили прослуховувати усі дзвінки американців

Спецслужбам США знову дозволили прослуховувати усі дзвінки американців
6 Січня 2014

Суд США у справах про нагляд за іноземними розвідками дозволив спецслужбам продовжувати масовий збір інформації про телефонні переговори американських громадян. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на представника Управління національної розвідки США.

Дозвіл на продовження програми прослуховування телефонних розмов було дано після запиту американської влади на продовження цієї діяльності. Відтак, дозвіл на продовження програми став першим після того, як Федеральний окружний суд у Вашингтоні постановив припинити збір інформації про телефонні переговори американців.

Нагадаємо, 16 грудня Федеральний окружний суд у Вашингтоні постановив припинити збір інформації про телефонні переговори, задовольнивши позов двох американців до уряду і Агентства національної безпеки США (АНБ). Суд вирішив, що програма збору інформації про телефонні переговори суперечить четвертій поправці до Конституції США, що захищає громадян США від необґрунтованих обшуків.

Як повідомлялось раніше, спецслужби США прослуховували по 5 мільярдів дзвінків щодня. Завдяки цьому вони визначали місце знаходження людей.

ТСН