З музею у Петербурзі поліція винесла портрет Путіна в жіночих трусах

З музею у Петербурзі поліція винесла портрет Путіна в жіночих трусах
28 Серпня 2013

З приватного музею в Петербурзі поліція вилучила чотири картини, включаючи полотно, на якому президент Володимир Путін і прем'єр Дмитро Медведєв зображені в жіночій білизні, і забрала їх шукати порушення закону, передає "Новый регион".

"Це захоплення творів мистецтва, захоплення музею", - сказав власник Музею влади на Невському проспектіОлександр Донський.

Поліція опечатала музей і вилучила касу, повідомив Донський, і оцінив у понад 50 тисяч дол вартість винесених картин "Еротичні сни Мізуліної", "Райдужний Мілонов", "Патріарх Кирило. Зміна ідеології КПРС-РПЦ" і "Травесті" кисті архангельського художника Костянтина Алтуніна.

На останньому полотні Путін в жіночій комбінації виглядає з-за спини одягненої у купальник жінки з обличчям Медведєва.

"Надійшло повідомлення про те, що в музеї ... виставлені експонати, зміст яких може порушувати чинне законодавство, - повідомила поліція у вівторок. - За результатами первинної перевірки поліцейськими вилучено чотири картини, які скеровані на дослідження".

Об'єкт одного з творів мистецтва, ідеолог законодавчої заборони "гей-пропаганди" в Росії депутат Віталій Мілонов назвав вилучене "порнографією".

"Коли вже поліція там перебувала, я прийшов туди ... Це неналежні зображення, що ображають гідність, до того ж відверто порнографічного характеру. Ми не хочемо, щоб подібна гидота була у відкритих просторах", - сказав депутат, якого художник Алтунін зобразив на тлі веселкового прапора - символу ЛГБТ-спільноти.

Разом з картинками в поліцію доставили директора музею Тетяну Титову. Керівник культурної організації провела в поліції кілька годин, після її все ж відпустили. Робота музею в даний момент призупинена, музей досі опечатаний, повідомляє "Фонтанка.ру" з посиланням на Донського, який, за даними агентства, перебуває зараз в 78 відділі поліції, намагаючись розшукати, де саме знаходяться вилучені в понеділок в ході обшуку полотна художника Костянтина Алтуніна.

Самому Донському відомо про долю лише однієї картини - "Еротичні сни депутата Мізуліной", яка знаходиться в кабінеті начальника відділу поліції.

За його словами, неофіційно в поліції говорять, що музейники можуть не сподіватися на те, що музей відкриють до саміту, тому що в експозиції представлені скандальні портрети різних глав держав. Втім, правоохоронці в розмові нібито уточнюють, що й після саміту музей буде закритий.

Крім Музею влади в Петербурзі - звідки родом Путін, Медведєв і левова частка їхнього оточення - у колишнього мера Архангельська Донського є музей еротичного мистецтва на Арбаті в Москві. Рік тому туди з'явилися з цеглою люди, яких Донський назвав "православними екстремістами".

Нещодавно схожий арт-скандал стався і в Україні. За день до відкриття виставки генеральний директор "Мистецького Арсеналу" Наталія Заболотна знищила роботу Володимира Кузнєцова (замалювала її чорною фарбою). На цьому розпису на арсенальскій стіні були зображені чиновники, недобросовісні священики і продажні депутати, що провалилися в котел у пеклі.

Після інциденту головний куратор Мистецького Арсеналу Олександр Соловйов написав заяву про звільнення.

Водночас, сама Наталя Заболотна не вбачає у своєму вчинку ніяких проявів цензури, оскільки робота художника "не вписалася в концепцію".

NEWSru.ua