В понеділок Сатурн підійде до Землі на мінімальну відстань

В понеділок Сатурн підійде до Землі на мінімальну відстань
28 Квітня 2013

Прихильники астрономії найближчим часом отримають шанс уважно розглянути планету Сатурн.

Наступної ночі і рано вранці в понеділок Сатурн опиниться в найближчій за останні шість років точці до Сонця і це зробить його прекрасним об'єктом для спостереження із Землі.

Як правило, Сатурн неможливо побачити без спеціальної апаратури, проте цього разу планета і її система кілець займуть таку геометричну позицію, коли наша планета опиниться строго між Сонцем з одного боку і Сатурном з іншого, причому останній буде максимально близький до Сонця.

"Багато хто називає Сатурн однією з найкрасивіших планет Сонячної системи", - говорить Боб Берман, редактор Astronomy Magazine.

"В ніч з 28 на 29 квітня у нас буде можливість найкращим чином розглянути Сатурн. Ймовірно, що майбутньою ніччю умови для спостереження будуть якнайкращими за останніх 10 років", - говорить він.

Точку максимального зближення Сатурн пройде о 3:30 за Києвом. В Україні, а також в Європі, спостереження за Сатурном будуть якнайкращими.

У Європейському космічному агентстві кажуть, що онлайн-камери Slooh Space Camera, встановлені на оптичному телескопі на території Канадських островів в Атлантичному океані вестимуть пряму інтернет-трансляцію, яка дозволить в деталях розглянути Сатурн всім охочим.

За словами вчених, із Землі можна буде розглянути не тільки саму гігантську газоподібну планету, але і її знамениту систему кілець, причому, за рахунок того, що Сатурн опиниться в прямому світлі сонячних променів і напроти Землі, ця планета на нічному небі буде такою ж яскравою, як зірка Бетельгейзе.

Дослідники кажуть, що Сатурн було видно вже в ніч з суботи на неділю, але своєї якнайкращої видимості він досягне саме в ніч з наділі на понеділок, коли в різних кольорах постане як сама планета, так і система її кілець.

"Зараз північний полюс Сатурну розташований таким чином, що із Землі його видно якнайкраще, у нас не було таких же ідеальних умов для дослідження за останні два десятки років", - говорить Берман.

За його словами, зараз за Сатурном також з навколоземної орбіти вестиме спостереження телескоп Хаббл.

Подивитися веб-каст через декілька годин можна буде за адресою http://events.slooh.com/

Відзначимо, нещодавно Cassini вдалося сфотографувати сліди від зіткнення метеороїдов з кільцями Сатурну.

Джерело:  NEWSru.ua


    28 Вересня

    27 Вересня