Світовий конгрес українців засудив дії Мінкульту за погрози УГКЦ

Світовий конгрес українців засудив дії Мінкульту за погрози УГКЦ
14 Січня 2014

Світовий конгрес українців засудив погрози Міністерства культури в бік Української греко-католицької церкви за діяльність її духовенства на Євромайдані в Києві.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Світового конгресу українців (СКУ).

Перший заступник міністра культури Тимофій Кохан у офіційному листі до глави УГКЦ Святослава (Шевчука) звинуватив представників УГКЦ у тому, що вони своєю релігійною діяльністю на Майдані порушили закон України «Про свободу совісті та релігійні організації», згідно з яким на публічні Богослужіння на Євромайдані мали б начебто отримати дозвіл місцевої державної адміністрації, йдеться у повідомленні.

«Світовий конгрес українців обурений такою інтерпретацією закону України та вважає висловлені в листі Міністерства культури України погрози на адресу УГКЦ порушенням конституційного права на свободу віросповідання», – заявив президент Світового конгресу українців Евген Чолій.

Окрім цього, Чолій закликав українські владні структури негайно відкликати безпідставні звинувачення в бік УГКЦ, священнослужителі якої разом з учасниками мирного Євромайдану в Києві молилися на підтримку українського народу в його бажанні жити у правовій державі.

Нагадаємо, 13 січня з’явилося повідомлення, що перший заступник Міністра культури України ТимофійКохан погрожує Українській греко-католицькій церкві через богослужіння на київському Євромайдані. Із відповідним листом він звернувся до глави УГКЦ Святослава (Шевчука).

Сам Блаженнійший Святослав на прес-конференції в Києві заявив: «Я сподіваюся, що владі вистачить мудрості не переслідувати Церкву...Єдиною альтернативою насиллю є діалог. І Церква хоче, щоб цей діалог був істинним».

Світовий конгрес українців (СКУ) є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ об’єднує в своєму складі українські організації із 33 країн та підтримує зв’язки з українцями ще 14 країн.

Zaxid.net